Wintersday: Podivuhodná dílna hračkáře Tixxe

Od 14. prosince 2012 do 3. ledna 2013

Noci mohou být dlouhé a temné, ale Tyriané všech ras, radujte se během starověkého svátku Wintersday. Zatímco každá rasa oslavuje tento svátek po svém, děti jsou na tom jinak. Děti v celé Tyrii sdílí lásku k jedné věci a nemůže to být nic jiného, než hračky.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IYJYssUoxI8[/youtube]

Letošní rok Lion’s Arch přivítá čestného hosta, asuru jménem Hračkář Tixx (Toymaster Tixx). Předtím než Tixx dorazí do Lion’s Arch svou obrovskou vzducholodí, navštíví každé hlavní město v Tyrii a poskytne vánoční hračky a sváteční náladu.

ArenaNet pro vás opět nahrál soundtrack  – podle mě nemá chybku :P

Nové předměty

Jedině se slavnostním oblečením, zimními skiny pro zbraně a truhel plných svátečních pokladů lze pořádě oslavit Wintersday. Black Lion Trading Company  pro vás všechny tyto předměty má. Navštivte Gem obchod  ještě dnes a podívejte se na nové předměty.

Rozpis události

Ačkoliv název může být matoucí – Wintersday, tato událost bude dohromady trvat 3 týdny. Zimní oslavy budou probíhat po celé Tyrii (s malou výjimkou a tou je Orr – tam toho k radování moc není). Tixx navštíví každé město a přinese s sebou nové aktivity, události a překvapení na každém rohu. A zmínili jsme se už o hračkách? Navštivte Tixxovu vzducholoď, kde ukrývá svou dílnu (mapa určena pro skupinu 5 hráčů)

14. prosince

Oslavy Wintersday začínají! Naleznete sněhuláky, dárečky a dovádění v celé Tyrii, ale Lion’s Arch je teprve místo kde opravdu chcete být. Každý rok obyvatelé Lion’s Arch pracují na vánoční výzdobě a ve vzduchu se vznášejí koledy. Dokonce i Zommoros, výstřední džin uvězněný v Mistic Forge miluje Wintersday. To on jí proměnil do obří sněhové koule, která má tři zbrusunové sváteční aktivity.

Winter Wonderland – Bude vás to stát daleko více než-li pár zimních bot, aby jste se proskákali v nové skákačce. Promluvte si s Festive Youth (oslavující mládeží) v blízkosti sněhové koule k vyzkoušení vašeho štěstí a vaší rovnováhy.

Snowball Mayhem – Pokud máte slavnostního ducha a dobrou techniku házení navštivte Lionguarda poblíž sněhové koule v Lion’s Arch a vyzkoušejte novou PVP koulovačku!

Bell Choir – Ring s novou hudební aktivitou uvnitř Lion’s Arch poblíž sněhové koule. Přístup do ringu vám zajistí Bell Maestro. Nezáleží na tom jestli postrádáte rytmus, Wintersday je především o harmonii.

15. prosince (19:00 našeho času)

The Grove – Tixxova první zastávka je na domovské půdě Silvari. Uvnitř vzducholodi naleznete Tixxe a jeho poněkud nestabilního golema Toxxe a zažijete řadu nových a unikatních událostí. Jaký magický div si Tixx pro Silvari asi přichystal?

16. prosince (19:00 našeho času)

Divinity’s Reach – Tixxova vzducholoď se vznáší nad věžemi hlavního města Kryty ve druhé fázi svého Wintersday turné. Tixxova vzducholoď je létající dílna, kde zažijete zbrusunové události. Tixx si také přichystal novou hračku, kterou vyrobil pouze pro vznešené lidi.

17. prosince (19:00 našeho času)

Black Citadel – Dokonce i Charrové milují Wintersday, i když jejich vlastním divokým způsobem. Podivuhodná dílna hračkáře Tixxe se nyní pohybuje na zakouřené obloze Black Citadely. Vstupte na palubu a podívejte se co si pro vás Tixx připravil tentokrát.

18. prosince (19:00 našeho času)

Hoelbrak – Nornové vítají hračkářovu vzducholoď, která se zde zdrží při svém turné. Která pak hračka je natolik roztomilá a pevná aby odolala Nornům? Vydejte se za Tixxem to zjistit.

19. prosince (19:00 našeho času)

Rata Sum – Tixx se vrací na svou domácí půdu při poslední zastávce svého turné. Letos vytvořil novou hračku, kterou může milovat pouze asura. Navštivte Tixxe a zjistěte co je pro návštěvníky vzducholodě připraveno tentokrát.

20. prosince (19:00 našeho času) do ledna 2013

Lion’s Arch – Hračkář Tixx konečně dorazil do Lion’s Arch. Jakožto čestný host v Lion’s Arch zůstane po zbytek trvání oslav. Tixx má pro každého speciální dárek, stačí ho jen navštívit. Zastavte se u něj a pohrajte si se všemi předchozími hračkami a nebo vyzkoušejte novou Toypocalypsý událost.

Toypocalypsa – Hračky v Tixxově dílně se pomátly. Snaží se převzít gigantický hračkářský stroj v centru dílny a pokud se jim to podaří, Wintersday bude zničen! Braň zásobující Doliaky a gigantický stroj před vlnami hraček!

Další informace lze také nalézt na naší CZ/SK wiki, kde samozřejmě také můžete přispět svými objevy a podělit se o svá zjištění s celou komunitou.

93 komentářů k “Wintersday: Podivuhodná dílna hračkáře Tixxe”

 • avatar

  @Abbadonek: ikdyz pravda, kdyz mas darek tak nemas svoje skilly co? :D tak to sem se splet :)

 • avatar

  @Abbadonek: Já jsem vždycky první u dárku když se začíná… Vemu scouta, seskočím dolů následně použiju skill „5“ (stealth a sprint) pak vzít flaštičku sprintu pak jdu tak abych neztratil životy, protože když je ztratíte tak jste jako v útočném modu, no a pak použiju skill namísto healu (tam to má asi každá profese jinak, ale já jedu za warriora tak tam mám „charge“). Takže to taky pár metrů přidá pak dám znova skill „5“ vemu dárek a úplně v pohodě dojdu zpátky. Někdy tam nepřátelé ani nejsou, někdy mi jsou za ocasem :D, ale já jsem tam vždy první.

 • avatar

  chci se jen zeptat kde bych našel tu skákačku a co se dá novýho vycraftit z mistic forge.Předem díky za odpovědi. :-)

 • avatar

  v Lion Arch je u mystic forge NPC, kere te tam hodi (to prostredni) vycraftit se daj 2 z 5 vanocnich mini, jinak nevim

 • avatar

  @Abbadonek: Gift stopper byl lehoučký, mnohem horší byl Gift bringer, protože každý hamounil pro sebe :-)

 • avatar

  Zdravím,chtěl bych poradit.Můžu nějak odejmout skin ze zbraně?Tak nějak se mi už nelíbí a nechci ho tam.Je to možné?

 • avatar

  @AliSterCZ: Můžeš ho díky transmutation stone změnit na jiný

 • avatar

  @narg: to my celkem nedává smysl. Vyrobil jsem si 2 pety už, ale mám 200 mystical cogs a chybí mi jen 50… To je trošku divné.

 • avatar

  @fssx: Někdo z Anetu asi neumí počítat, jinak si takovou debilitu neumím vysvětlit

 • avatar

  Před tím updatem se dostávalo těch dalších 200 co z chestky, to předělali, takže někteří dostali dvě odměny a teď mají o 250 víc. Takže je to spíš bugnutej exploit? :D

 • avatar

  No :D já mám cogů 200 a už mám tři pety :D

 • avatar

  konecne mam GW2!!!

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.