Stav Guildwars 2 cz/sk wiki

Chtěl bych vás informovat o aktuálním stavu naší cz/sk wiki. Doufám, že vás článek alespoň malinko zaujme, a zkusíte něco vytvořit. Nebudu dále plýtvat cenné řádky, pro pokračování rozklikněte.

Vzhled

Jak můžete vidět, vzhled je stále stejný, a tak by možná nebylo na škodu, kdyby se malinko vylepšil. A proto kdo by chtěl, může si s ním malinko vyhrát a pokusit se udělat nějaké to „mistrovské dílo“. Můžete použít například malování a nakreslit váš vysněný vzhled a pokud to bude možné, zkusíme to podle předlohy přivést k životu. A nebo, kdo se maličko vyzná, může zkusit hlavní stránku napsat sám. Vytvořte na wiki stránku například TESTHLAVNÍSTRANA (nebo použijte pojmenování dle sebe) a můžete se do toho vrhnout. Stránka může být kdykoliv smazána, takže se nemusíte bát. Nepovede se to, smažeme to.

Předem říkám, že toto není soutěž, takže za to nebude ani 2000 gemů, ani krásná exotická zbraň. Ale doufám, že se najde někdo, kdo se alespoň ve chvilce nudy pokusí něco vytvořit. A ještě jedna věc, nekopírujte oficiální wikinu, ta už svůj vzhled má, tak proč bychom se po ní opičili?

Články

Lidé tvoří články a články tvoří wikinu. Pokud nejsou lidé, nejsou články. A pokud nejsou články, není wikina. Je to vcelku logické že? Každý článek, který vytvoříte, nebo upravíte, dá naší wikině větší šmrnc a také bude dalším návštěvníkům poskytovat více informací. Tvoření článků (ať se to možná zdá jako nemožné) je zábava. Ve wiki si totiž můžete dělat v podstatě, co chcete, a pokud přijdete na to, jak to udělat, může vaše stránka, kterou jste právě vytvořili, vypadat opravdu famózně. Je sice pravda, že jediné, co z toho budete mít, je tak akorát dobrý pocit, na který přiznejme si, se v dnešní době moc nehraje. Ale i přesto vás to může chytit a občas můžete něco vytvořit.

Nicméně, byl bych opravdu rád, kdyby se někdo našel a občas přispěl. A třeba i tím, že ve hře najdete předmět a nebudete vědět, co dělá, kouknete na naší wiki a zjistíte, že tam není. Tak kouknete na oficiální, zjistíte, co a jak, a předmět sem přidáte. Je to sice jeden předmět, ale obrovská pomoc. Dále si můžete říci, že je to možná zbytečné, ale třeba někomu pomůžete. Někomu, kdo anglicky moc nerozumí, nebo někomu dalšímu. Hlavně se prosím neřiďte heslem „kdo nic nedělá, nic nezkazí“. Pokud se něco nepovede, tak to buď smažeme, nebo vrátíme do takové podoby, v jaké to bylo dříve. Za pomoc a dobrou věc přeci ještě nikdo ban nedostal…

Diskuse

Tato funkce se snad na naší wiki ještě nepoužila. Přiznávám, že není tak důležitá, přeci jen máme fórum a komentáře pod příspěvky, avšak dle mého bychom neměli zapomenout ani na ni. A jak to vlastně funguje? Naprosto jednoduše! U každého článku máte vedle tlačítka „stránka“ taky tlačítko „diskuse“. Klepněte na diskusi a zobrazí se vám prázdný list. V podstatě pak pokračujete stejně, jako při psaní článku. Můžete přidávat i různá témata (viz. obrázek). Vždy po napsání příspěvku nezapomeňte vložit váš podpis! A pokud potřebujete „odentrovat“ (aby vás příspěvek byl na novém řádku) použijte tag <br>.

– diskuse může být vedena i na profilech uživatelů.

Statistiky

A pokud se podíváme na statistiky, zjistíme, že si nevedeme nijak špatně. Počet stránek, kterých je na naší wiki, je 3,636 (ok, na oficiální nám jich ještě malinko zbývá vytvořit: 76,020) a počet editací je 7,731 (to také není nikterak malé číslo). Uvidíme časem, jestli se nám tato čísla nějak „dramaticky“ zvednou.

Slovo závěrem

Určitě se zde kladou otázky typu: Má to cenu? A k čemu to je? Na co bože, vždyť máme ofiko wikinu. Na to mám jednoduchou odpověď: Ano, má to cenu! Pokud si pokládáte tyto otázky, tak si je v podstatě můžete pokládat na všechno co děláte. Má cenu zasadit růže, když je budu na podzim vykopávat? Má cenu pěstovat mrkev, když ji má soused? A má vlastně vůbec cenu vytírat a luxovat, když za 3 dny můžu znova?

Co se třetí otázky týče, to se dá přirovnat k cizojazyčným filmům,  seriálům a hrám; vždyť máme ofiko dabing, na co to budeme překládat do češtiny. Popravdě nejsem nikterak velký fanda překládaných seriálů (krom Doktora House), ale někdo na to v angličtině prostě nekouká, nebo anglicky neumí. Já doufám, že cz/sk wikina bude taky takový Dr. House a některým lidem pomůže a zpříjemní jim hraní Guild Wars 2. Už třeba jenom proto, že budou vědět co, to a to NPC říká, nebo jaký vtipný plakát to leží v Lion’s Arch.

Před ,,řáděním“ na wiki si prosím přečtěte článek Jak nám pomoci.

Děkuji za přečtení článku, a pokud máte cokoliv na srdci, neváhejte zanechat komentář! A pokud se do wiki pustíte a nebudete si vědět rady, můžete mi napsat (na fórko, na wiki, nebo třeba na icq). Rád pomůžu.

3 komentáře k “Stav Guildwars 2 cz/sk wiki”

 • avatar

  Jaj to bude vypadat :D už tam vidím tu reklamu na Conanovu Guildu někde vloženou pod každým překladem :)

 • avatar

  Co tam nepatří, smažem. Nebylo by to poprpvé :-D

 • avatar

  To skôr Aranovu guildu :P

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2018 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.