Puštění ze řetězu: 40 zbrusu nových Traits a mnohem více!

ArenaNet oznámil Feature pack update, který bude zaměřen hlavně na herní systémy, přinese mnoho nových funkcí a obecně bude zaměřen na zlepšení požitků ze hry.

Tento balíček vyjde už 15. dubna a do té doby můžete očekávat další články popisující jeho obsah.

Trait Tiers

Základní změnou ve funkci Traits je to, že už nebude třeba navštěvovat specifického trenéra a kupovat manuál pro zpřístupnění Adept, Master a Grandmaster Trait Tiers. Jakmile dosáhnete příslušné úrovně, můžete si nastavení ihned otevřít, upravovat a pořádně si s ním pohrát, takže každá úroveň bude zadarmo!

Zároveň se odemčení Trait Tiers přemístí na jiné úrovně. Pro zlepšení zážitku z vývoje postavy to bude nově mezi 30. a 80. úrovní. Počínaje tímto Feature Pack získají všechny nové postavy úroveň Adept na 30. úrovni, Master na 60. a Grandmaster na 80.

 

Trait body

hráči na úrovni 80 mají v současné době 70 Trait bodů, které můžou využít na všechny Trait linie a investováním pěti bodů do jedné linie odemknout Minor nebo Major Traits. Množství bodů bude teď sníženo a každý bod se bude rovnat pěti původním. Toto znamená že na úrovni 80 získáte 14 bodů místo 70. Jejich akumulace započne na 30. úrovni s odemčením Adept Trait, poté budete získávat jeden bod za každých šest úrovní až do dosáhnutí úrovně 66. Odsud pak začnou body přibývat po dvou.

 

V praxi to znamená, že jedním kliknutím přidělíte 5 bodů do dané linie, odemknete tím Minor či Major Trait pozici a získáte 50 bodů do souvisejícího atributu (power, precision, condition atd.).

S tímto systémem bude pro nové hráče jednoduší porozumět Traits. Hráči mají zatím možnost investovat 11 bodů v jedné linii a 14 v jiné a díky neznalosti systému tak skončit s méně efektivním nastavením. Zároveň bude pro všechny snazší se v Traits orientovat.

 

Přerozdělování Trait bodů

Způsob, jakým se Trait body resetují, prošel velkou změnou.

 • Tlačítka pro okamžité navrácení bodů, která byla doposud pouze v SPvP, se objeví i v PvE.

 • Reset bodů je teď zdarma. Přeorganizujte své body kdykoliv nejste v boji nebo v PvP zápasu!

 • Pod tlačítko plus jsme přidali i tlačítko mínus, které umožní lépe organizovat přebudovávání Traits.

Toto znamená, že můžete kdykoliv a kdekoliv změnit své Traits a je mnohem snazší experimentovat s novými nastaveními při prozkoumávání Tyrie.

Odemykání Traits

Na nových postavách vytvořených po vydání Feature Pack budou Traits uzamčené. Postavy existující před tímto update budou mít všechny Major Traits odemčené.

Major Traits budou odemknutelné skrze Trait příručky – to jsou nové předměty, které získáte plněním určitých činností ve světě: příběhové linie dungeons, minidungeons, WvW, osobní příběh, některé příšery a objevování oblastí na mapě. Ne každý je však dobrodružný typ, proto bude možnost tyto příručky koupit od profesních trenérů. Ceny se budou lišit podle úrovně daného Trait a nově přidané Traits budou dražší.

 

Tento nový systém získávání Traits navrátí do hry to, co bylo oblíbené v originálním Guild Wars, kde průzkum světa byl součástí vývoje postavy. Bude to přímočarý systém, který otevře nové cesty pro přidávání Traits do hry a podporování zajímavého obsahu.

Nové Grandmaster Traits

Každá profese získá do každé linie nový Grandmaster Trait, to je 40 nových Traits!

 

Na závěr

Tyto nové Traits mají za úkol rozšířit různorodost sestav a zlepšit využití již existujících nastavení. Několik z nich je založeno na zpětné vazbě od hráčské komunity.

12 komentářů k “Puštění ze řetězu: 40 zbrusu nových Traits a mnohem více!”

 • avatar

  co takto troska aj info o Tournament of Legends… ???

 • avatar

  PvP hráčů je v česku už teď málo, informací moc v tuhle chvíli moc. Ale je to na to-do listině

 • avatar

  no ono tech zmen celkove je mraky, jen v rychlosti jsem si projel seznam kapitol, ceho vseho se zmeny tykaji a jde mi hlava kolem, jen lituju ty lidi (i mne), kery do ted rok a pul platili goldem vsecky manualy a unlocky atd a ted je vsecko free, to jediny me na tom fakt sere

 • avatar

  @narg: Pokud jsi založil 6-7 postav, každou třeba i 2x, tak při dnešní inflaci ta částka není tak strašná

 • avatar

  Podle mě je špatně že traits lze získat pomocí dungeonu, WvW a minidungeonů. Kolikrát na to nemám čas, prostě si chci zahrát třeba na 2h. a né kvůli dungeonům atd. to hrát 5h.

 • avatar

  @Zoneth: tak to sis vybral spatnej zanr… MMO RPG proste chteji cas, jinak by to nikdo nehral, kdyby mel kazdy vsechno zadarmo a nebylo se v cem srovnavat s ostatnima… jestli si chces proste obcas chvili zahrat, mel bys zvolit hry, ktery nemaji dloudobej vyvoj postavy nebo nejakej single player ;)

 • avatar

  Já nevim jak vy, ale já si založím novou postavu a uvidíme, kolik lidí ten nový systém to bude bavit, já se na to osobně hodně těším ;)

 • avatar

  „Ne každý je však dobrodružný typ, proto bude možnost tyto příručky koupit od profesních trenérů. Ceny se budou lišit podle úrovně daného Trait a nově přidané Traits budou dražší.“

  Tohle mluví za vše, bude možné trait příručky koupit.

 • avatar

  @Smekja: A za co všechno to přesně mluví?

 • avatar

  @Ficik: No Zoneth psal, že nemá čas na procházení všeho, aby si traity odemkl. Takže mu stačí si ty příručky koupit.

 • avatar

  @Smekja: Aha, nedošlo mi, že na něj reaguješ :D

 • avatar

  @Smekja: Tak to jsem rád že počítají s typem hráčů jako jsem já. Dříve jsem měl více času na hraní ale teď už právě míň.

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.