Příběh

Starší než všichni bohové, z doby před lidstvem a tajemné hadí rasy Forgotten, která byla na povrch přinesena starými bohy z neznáma, a možná ještě před obdobím, známým jako Giganticus Lupicus, praví obři – bytosti žijící milénia před příchodem rasy Forgotten, měli vkročit do světa Tyrie starodávní draci. Tajemná rasa dračích nestvůr nebezpečnější než všechny hrozby, kterým kdy země Tyrie čelila.

První se probudil Primordus, odpočíval v jeskyních hluboko pod zemí, asurami byl považován za obyčejnou sochu vyřazující obrovské množství magické energie. Původně se měl probudit roku 1078AE, ale po porážce Great Destroyera, jeho nejsilnějšího šampiona, bylo jeho probuzení oddáleno o dvě generace do roku 1120AE. Po jeho procitnutí destroyeři, jeho přisluhovači, zaplnili hlubiny Tyrie a zmařili veškeré naděje asur pro návrat do jejich přirozeného domova. Mnoho ze zbývajících trpaslíků, stvořeních z kamene, stráží vstupy do jeskyní a brání Primordusovým přisluhovačům dostat se na povrch. Primordus od svého probuzení zůstal pod povrchem a vyhnal mnoho podzemních ras jako třeba skritty.

 

Jako druhý se probudil Jormag . Jormag ovlivňoval Tyrii už od roku 1078AE. Našeptával přísliby moci Svanirovi a proměnil ho v prvního známého dračího šampiona Nornbeara. Také okradl Svanirovu sestru, Joru,  o její schopnost stát se medvědem. Probudil se roku 1165AE. Jeho probuzení způsobilo zemětřesení, které roztříštilo severní země a vytvořilo nová moře. Poté se přesunul na jih a střetl se s kodany a norny. I přes jejich ohromnou sílu a odvahu nebyli pro draka překážkou a byli zahnáni na jih do opuštěných zemí trpaslíků. Nicméně mocný nornský válečník Asgeir dokázal Jormagovi uříznout tesák, který je nyní uchováván v Hoelbraku a nornští hrdinové na něm testují svoji sílu. Věří se že hrdina schopný poškodit tesák, bude schopný zničit Jormaga.

 

 

Třetí se probudil, roku 1219AE, Zhaitan. Síla jeho probuzení vynesla potopený poloostrov Orr na hladinu a zabila námořníky, kteří přišli na roztroušené ostrovy hledajíc bezpečné útočiště nebo poklady. Návrat Orr také způsobil zemětřesení a přívalové vlny, které zdevastovaly mnoho pobřežních oblastí jako třeba Lion’s Arch. Zhaitan použil svojí sílu k ovládnutí mrtvých a vytvořil si ohromnou armádu známou jako Risen – Povstalí. Vyzdvihl potopené lodě a osadil je svoji nyní nemrtvou posádkou. Jeho námořnictvo se rozprostřelo od Orr až k Ring of Fire a znemožnilo cestu do Canthy. Za poslední století se Zhaitanova armáda stará o to, že nikdo neopustí Tyrii, ten kdo se o to pokusí se přidá do řad Zhaitanových přisluhovačů.

 

 

Celých 101 let po zhaitanovi, 1320AE, se probouzí Kralkatorrik, je tisíc stop dlouhý a jeho křídla jednoduše zakryjí slunce. Má schopnost proměnit cokoliv hmotné svým dechem a změnit to na krystal. Probudil se v domovině charrů na území Krvavé Legie, kde byl považován za horu a pak letěl na jih do Ascalonu s cílem zabít svého šampiona Glint. Kolem jeho těla se utvořil černý mrak a blesky. Země které se dotkl jeho zlatý dech zčernaly, nyní jsou nazývany Dragonbrandem. Rostliny, zvířata a dokonce i elementálové se proměnily v branded – krystalické bytosti sloužící Kralkatorrikovi. Když doletěl ke Glint, tak byl téměř zabit guildou Destiny’s Edge, z tohoto boje unikl a naposledy byl spatřen v Crystal Desert, kde jeho jednotky blokují přístup do Elony.

Těchto pět draků však není jediné nebezpečí pro obyvatele Tyrie. Lidé jsou na pokraji vyhynutí a snaží se ochránit svá poslední území před nájezdy jejich původních osadníků – kentaurů. Charrové vedou válku s duchy Ascalonu, kdysi lidé obývající ascalon, nyní proměněni ve věčné spektrální bytosti. Norni chrání svá loviště proti svým krajanům, jejichž mysl byla zaslepena příslibem moci. Asury vedou spory s organizací Inquest, která využívá ne zcela legální způsob výzkumu a Sylvari, rasa rozdělená na dvě znepřátelené skupiny, ty co následují sen a ty co následují noční můru.

Tyto rasy však nejsou jediné v ohrožení, nebezpečí hrozí každému stvoření obývající Tyrii a je jen na největších hrdinech, zda všechny ochrání.

Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

All other trademarks are the property of their respective owners.