Trpaslíci, Dredge

Trpaslíci

Trpaslíci jsou vymírající rasa která obývala Shiverpeak Mountains. Ruiny které dominují tomuto regionu jsou zbytky jejich království, které se rozpínalo přes celé hory. Pro boj s Destroyery, prošli rituálem, který proměnil jejich maso a krev v kámen. Stali se strážci Hlubin Tyrie a bojují s přisluhovači Primorduse a brání jim ve vstupu na povrch a tak jsou viděni jen vzácně.

Jsou malí a od přírody zavalití, většinou nosí vousy a vlasy do copů a nosí perfektně vyrobené zbroje. Byli známí pro svoji sílu, výdrž a měli reputaci jako nejlepší řemeslníci Tyrie, ale jak jich ubývalo, tak byli nahrazeni Asurami.

Historie

Jejich rasa se datuje do doby před lidmi a dokonce i před Lidské Bohy. Jejich původ je dosud neznámý, ale legendy praví že byli ukováni jejich bohem Great Dwarfem na vrcholku Anvil Rock. V čase příchodu lidí utvořili trpaslíci národ Deldrimor, který vládnul severnímu a jižnímu Shiverpeaku.

Nicméně, Dagnar Stonepate, bratranec Krále Jalise, vytvořil odboj známý jako Stone Summit. Tato guilda byla tvořena xenofobními trpaslíky kteří věřili že jejich rasa by měla vládnout všem rasám. Po roky zuřila v Shiverpeaku civilní válka mezi těmito frakcemi. V 1072 AE, byla tato válka ukončena Ascalonskými hrdiny, kteří podpořili  Deldrimory v zabití Dagnara a zničili Sorrow’s Furnace a nakonec hlavní základnu Stone Summitů.

S porážkou Stone Summit byla objevena a přeložena starověká Tome of Rubicon. V knize bylo poselství, které předpovědělo konec trpaslíků. Poselství se naplnilo v 1078AE při boji s Great Destroyerem udělali rituál, který je proměnil na živoucí kámen a ukončil jejich smrtelnost. Touto transformací získali sílu porazit Great Destroyera, ale také se pozměnila jejich osobnost. Jejich jediný cíl je vyhledávat souboje s posluhovači Primorduse a proto se vydali do hlubin Tyrie, kde zůstávají dodnes.

První kteří podstoupili rituál byli jednotky doprovázející Krále Jalise, ale následující roky se i zbývající trpaslíci nechali transformovat. V přítomností již nežije žádný trpaslík z masa a kostí.

battle_at_orr

Dredge

Jednou byli krtčí rasa Dredge zotročená trpaslíky a připravena bojovat po boku každého, kdo jim pomůže na svobodu. Po přeměně trpaslíků a porážce Great Destroyera byli konečně volní a ustanovili se dědici trpasličího království. Hlavní město si vystavěli v Sorrow’s Embrace.

Jsou inteligentní a téměr humanoidní rasou. Díky jejich životům pod zemí nemají vyvinuté oči a tak jsou téměř slepí, ale mají vysoce vyvinutý sluch a jejich technologie je založená na zvuku.

O jejich kultuře není moc známo, ale nejvyšší hodnota pro ně je jejich svoboda. Ironií je, že právě toto je jejich vládou využito k omezování osobní svobody a zachování poslušnosti, podobně jako to před několika staletími dělali trpaslíci.

Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

All other trademarks are the property of their respective owners.