Risen

Vystavěno na zdroji neuvěřitelné magické energie, lidské Království Orr bylo považováno všemi za svatou zemi, stejně jako jeho hlavní město Arah bylo obýváno bohy před jejich Odchodem. Když bohové opustili Orr, jeho obyvatelé a vojsko se snažili zůstat mimo politiku guild. Přáli si pouze ochraňovat Arah a doufali, že budou bohy odměněni. Nicméně, když vypukly Války Guild (Guild Wars), Orr neměl jinou možnost než mobilizovat své vojsko, aby předešel proniknutí ozbrojeného konfliktu do ulic města Arah. Brzy po tom Kryta a Ascalon učinily totéž a následovala mohutná válka.

Undead Guardian

Zatímco království bojovala mezi sebou, Charrové přeběhli dolů ze severu. Ascalon zanechali v ruinách a jeho obyvatele drželi v šachu a pokračovali v boji s Orr a Krytou. Orr byl na boj s Charry připraven a věřil, že dokážou ochránit své království a svaté město. Za méně než 12 hodin většina armády Orr padla a Charrové téměř pronikli k městu Arah.
Terick, sluha temného boha Abaddona, který prakticky zorganizoval invazi Charrů, přelstil osobního rádce krále Reza zvaného Vezír Khilbron. Přesvědčil ho, aby vzal věci do vlastních rukou. Khilbron přečetl svitek z nejtemnějších hlubin krypty země Orr, opakující zaklínadlo z doby před Bloodstones. Z doby, kdy všechny čtyři školy magie mohly být v rukou jednoho.
Orr byl zničen. Každé živé stvoření v dosahu výbuchu bylo okamžitě zabito. Černý mrak který pohltil království zakryl skutečný rozsah škod na týdny. Když se prach konečně rozptýlil, přihlížející spatřili, že se celý poloostrov potopil. Zbyly zde pouze malé izolované ostrovy. Jediný tvorové, kteří zůstali byli „bloudící mrtví“…ti, kteří byli zabiti tak rychle až si ani nestihli uvědomit, že zemřeli. Tato událost se stala známou jako Cataclysm.

Orr Ring

Království Orr sedělo na mořském dně po více jak století, mezitím co na povrchu korzáři rabovali zlato a artefakty. Pak se jednoho dne bez varování Orr navrátil.
Pod vlnami Sea of Sorrows, pod padlým královstvím Orr, se probudil prastarý a děsivý drak. Nejsilnější bytost, jakou kdy Tyrie spatřila. Nemrtvý drak, známý z legend trpaslíků jako Zhaitan, vyzdvihnul království Orr na povrch, vytvářejíce masivní vlny, které zaplavily Krytu, Tarnished Coast, Battle Isles a Ring of Fire. Korzáři, kotvící na ostrovech, byli potopeni, aby mohli být přivedeni zpět na povrch jako hrůzostrašné nemrtvé loďstvo. Dračí síla přeměnila padlý Orr v nemrtvou armádu, která válčila s Tyrií s cílem získat kontrolu nad celým kontinentem.

Zhaitan nyní ovládá Orr a jeho nemrtvé obyvatele přeměněné na Risen. Jeho lodě zabraňují lidem ve spojení s Canthou. Každá loď, která se pokusí proplout z, a nebo do Tyrie, je potopena a znovu vyzdvižena jako člen nemrtvé flotily.

Reagovat

You must be logged in to post a comment.

Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

All other trademarks are the property of their respective owners.