Hylek

Domov hyleků

Plodní a agresivní, Hylek jsou příšery podobné žábám, které mohou žít ve všech typech vod, ale upřednostňují život v bahnitém prostředí.  Nehledě na  to, kde se zabydlí, Hylek se množí alarmující rychlostí.  Na samotářského a xenofobního Hyleka můžete narazit daleko od jeho domoviny. Od momentu narození, jsou Hylek v divokém zápasu o jídlo a přístřeší s jeho bratry.
Ti, jež přežijí, vyrostou ve více agresivní, neboť jejich tělo vyvine jedy, které slouží pro lov jejich kořisti, ochrany jejich vesnice nebo poražení soupeřů. Jsou vynalézaví, divocí bojovníci a mistři jedu. Jsou to Hylek.

„Tekk zemřel jako první – trvalo mu to dva dny – s neustávajícími horečkami a tikem. Obdržel však jediné škrábnutí kopím žabího člověka. Získal jsem malý vzorek jedu z rány, bude se hodit, ale nikdy jsme neměli věřit Durotlovi“

– z výzkumu deníku Flubba, asurského obchodníka. (zveřejněno posmrtně)

Hylek jsou žabí lidé Tyrie. Kdysi pojmenováni po typu kmene, ze kterého pocházeli, je nyní běžné nazývat všechny žabí lidi „Hylek“. I přes to že žabí lidé sami přijali jméno „Hylek“ pro jejich rasu, nechávají si jména kmene, aby se odlišili od ostatních.

S oteplováním Shiverpeaks, velké části východního pobřeží od hranic Kryty až na okraj Orr se proměnily v bažiny a zálivy – hlavní působiště Hylek. Hylek se do těchto území rozšířili a jejich rasa vzkvétala.  Jak jejich počet rostl, zabírali větší území a neustále rozšiřovali své hranice. Území, která si hylek rozhodli osídlit, nebyly vždy bezpečné. Kraitští otrokáři, piráti, dravý draci a přisluhovači Zhaitana byli neustále ohrožováni kmeny Hyleků.

Navzdory všem nebezpečím, pravděpodobně nejhorší hrozba jakémukoliv kmenu je, když se jiný kmen přesune do jejich území.  Takový vpád často vede k totální válce, dokud jeden z kmenů nevybije ten druhý. I přes všechny tyto problémy se hylek rozšiřují v době, kdy většina ras bojuje o přežití.

Hylek

Koloběh života

„Hylek bojovník, už přežil největší bitvu se kterou se setkal; smrt už viděl stokrát. Čeho se má bát, když přežil s takovou malou šancí?“

– Tepactl, náčelník kmene Quintal

Hylek se rodí jako téměř bezmocní pulci, společně s ostatními bratry ve stovkách nebo dokonce tisících. Kmen se o nově narozené stará bídně, často nechávají jednotlivce bez pomoci, kteří musí prokázat sílu žít. Jídlo je velice vzácné a z malých pulců přežijí jen ti nejagresivnější. Ti, kteří zůstanou pozadu zemřou hlady, nebo jsou potravou pro jiné predátory.

Jakmile potomek dosáhne dospělosti, začne slavnost „příchod-věku“. Během slavnosti, mladí Hylek soupeří s ostatními, aby ukázali své schopnosti, a cenu jakou mají pro kmen.  Úspěch na této slavnosti určí jejich pozdější život, buď bojovník bránící kmen, nebo obchodník s okolním světem. Hylek mají krátký život, pokud nezemřou násilnou smrtí nebo hlady, dožijí se čtyřiceti lidských let. Staří Hylek, kteří  projdou tvrdým životem ,jsou  hluboce uznáváni kmenem a často jsou žádáni o radu v těžkých situacích nebo o rozsudek během sporů v kmenu.

Kmen

Žijí v malých nezávislých kmenech. Kmeny obsahují desítky až stovky jedinců. Každý kmen je pod velením náčelníka, který vládne sám s úplnou mocí. Úspěšní náčelníci se často radí s knězem a staršími ze strachu, že se proti nim obrátí jejich mínění.

Jednotlivé kmeny si velice chrání své území a spolupráce s jiným kmenem je velice vzácná. Různé kmeny Hyleků jsou rozlišovány barvou, která také značí jak agresivní kmen je. Popravdě, barva kmenů je dobrý indikátor síly jedu, které produkují; ty kmeny, které produkují nejjedovatější jedy, jsou nejagresivnější pro ostatní rasy. Když se poprvé setkáváte s kmenem Hyleků, je moudré se přiblížit opatrně, dokud neurčíte, jestli se k Vám budou chovat jako k hostovi, k obchodníkovi nebo jako k hrozbě.

Hylek koncept

Slunce

„Žij každý moment v záři slunce, neb stín je vždy nablízku“

– Ohteca, Shaman kmenu Jinotl

Hylek ctí slunce jako svaté. Nemají jméno pro tuto entitu, ale pořádají největší oslavy slunovratu a soutěže, aby oslavili zkracování a prodlužování dne. Pro Hyleky, slunce představuje obojí, dobro i zlo. Je to dárce životadárného tepla a hojnosti, ale také posel sucha a hladomoru.

Každý kmen má minimálně jednoho (ne-li více) kněze, specializovaných pro „čtení“ nebe a slunce. Tito knězi jsou mistry v předpovídání délky období dešťů a sucha.  Mít kněze, který dokáže přesně číst slunce, může být jedním z důležitých faktorů pro prosperitu kmenu.

Alchymie a Obchod

Všichni Hylekové mají síť žláz, které produkují smrtící jedy. Jsou od přírody imunní na jejich jed, stejně jako na širokou škálu jiných přírodních jedů. Díky tomu mohou experimentovat s jedy, protilátkami a různými typy sloučenin. Jejich vědomosti a schopnosti jsou alchymisty jedny z nejvyhledávanějších po celé Tyrii – obzvláště skupinami jako je „Order of Whispers“.

Obchodníci z přátelštějších kmenů se často snaží vyměnit jejich méně jedovaté směsi za zboží nebo surové materiály, čímž vytváří obchod s blízkými rasami.Hylek získávají většinu svých zbrojí a zbraní od kovářů jiné rasy, výměnou za lektvary které zpevní ocel nebo léčivé nápoje, pro léčbu zranění způsobených u pece. Mnoho alchymistů z více civilizovaných ras si koupí Hylekského učně, aby vyměnili vědomosti za vědomosti. Hylek si uvědomují váhu vědomostí a využívají je pro své dobro, rozšířením zboží a služeb dostupných pro jejich kmen.

23 komentářů k “Hylek”

 • avatar

  Tyhle žáby mi pili krev už v Gw1.. :D

 • avatar

  Hmm ,tahle rasa mi na první pohled ,co sem vyděl žábu přišla dost jednoduchá a nudná ,ale když jsem ji uvyděl ve zbroji ,tak mám úplně jiný názor.
  Je zajímavá a zajímá mně její velikost ,tu jsem ve článku buď přehlédl a nebo tam není.

 • avatar

  http://img714.imageshack.us/i/gw002zl.jpg
  Tady máš jejich velikost, jsou o něco menší než lidé

 • avatar

  Zajímalo by mě jestli prodají i ty nejsilnější jedy protože bych docela rád experimentoval z
  jedy a skoušel bych různé jedy na nepřátelích . K tomuhle mám takoví dotaz půjdou zabraně natřít jedy a jinýma sajrajty na rychlejší likvidaci nepřátel ?

 • avatar

  stěma jedama jsem to nikde neslyšel a docela pochybuju že by to šlo

 • avatar

  to je normalni zaba :) to je v riti ,ma akorat pyramidy na ruce ,ja se poseru asi:)

 • avatar

  Jenže ta normální žába má asi metr a půl vejšku

 • avatar

  No mohli sa trochu posnažiť aby to nevyzeralo úplne ako žaba…aspoň, že keď majú na sebe niake brnenie to vyzerá znesitelne.

 • avatar

  vyzeraju celkom dobre, dufam ze raz nam ich nejaky datadisk spristupni a budeme moct zanich hrat

 • avatar

  co řešíte, vy jako lidi, taky vypadáte jako opice

 • avatar

  to jsem rad že jsou tu i kladne nazory protoze jestli budete hledat jen to spatne tak si zahrajte tetris

 • avatar

  Vyzerajú výborne.

 • avatar

  @Ficik: ve wowku thief jedovat dýky může. myslím si, že by to bylo dost opomenutí a pokud to tam nebude hned od startu tak to určitě čase přibude.

 • avatar

  Tak už i v GW1 byly různé upgrady zbraní, jako lepší dmg, prodloužení otrávení nebo krvácení atd, takže si myslím, že v GW2 se dočkáme dokonce propracovanějšího systému než jen tohle :)

 • avatar

  tak to ano ale aby to malo nieco spolocne aj s kvalitou jedou si myslim ze nie maximalne ze to prida dobu trvania jedu alebo zvysi jeho ucinost ale nejake extra rozzne tipy jedov tam necakajte

 • avatar

  přecejen v gw to byly skilly ty jedy, a on to myslel asi jako nějaký ampulky který hodíš na zbraň

 • avatar

  Chtěli byste aby po jednom jedu nepřítel zezelenal a po druhém se udusil? :) co víte, třeba budou nějaké consumables nebo bude něco umět kuchař.

 • avatar

  kuchař… combatcooker jako v shrekovi? :D

 • avatar

  Moc pěkně udělaná rasa. Nedávno sem se s nima potkal když sem dělal quest v GW1.

 • avatar

  Som zvedavý či aj v hre to bude cítiť že sa rýchlo množia.

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.