PvP

Guild Wars má bohatou tradici jak v pickupu tak v soutěžním PvP, obsahující různé styly hraní podle úrovně orgranizace. Má několik variací pro různé PvP hráče, od Heroes‘ Ascent a Náhodné aréně k Aliančím soubojům a Guild vs Guild. Na toto odhalení PvP jsme sice mnozí čekali dlouho, ale buďte v klidu. Vývojáři GW2 PvP nezanedbávají a snaží se vytvořit nejlepší MMO PvP zážitek vůbec.Vývojáři chtěli pro Guild Wars 2 PvP souboje přehlednější a jednoduší. Pro pickup hru bylo vytvořeno místo, kde si zahrají všichni hráči. Je to seznam serverů kde neustále probíhají „hot join“ (okamžitě připojitelné) hry. Pro soutěživé hráče byl vytvořen systém automatických turnajů. Tyto 2 herní styly – pickup a soutěžní – mají mnoho společného, což usnadňuje hráčům snadnější přechod od občasného hraní k více organizovanému. To je důležité, protože obojí, pickup a turnaje, jsou nezávislé na výběru „světa“. Jinými slovy, všichni Guild Wars 2 PvP hráči jsou ve stejných PvP hrách a nejsou rozděleni na světy.

Tak se pojďme podívat na tyto 2 PvP styly zblízka.

Hot Join PvP PvP

„Hot join“ jsou strukturované PvP hry pro příležitostné hráče. Přirozeně nebude hraní proti hráčům tak laxní jako proti PvE stvůrám, ale je to místo pro zkoušení buildů, naučení map a vyzkoušení PvP proti jiným hráčům. Hot join PvP může být hrané v počtech od 1v1 až po 10v10.

Hráči mohou listovat všemi dostupnými hrami, kde je vždy zobrazena hraná mapa, počet hráčů atp. Lze hledat podle počtu hráčů, či podle seznamu přátel. I přestože je hra v průběhu, lze se k ní připojit nebo se z ní odpojit kdykoli. Pokud jedna strana přijde o hráče, servery mohou vyrovnat hru převedením hráčů do druhého týmu. Jakmile současné kolo skončí, server načte další mapu z rotace, hráči mohou znovu vybrat tým a opět se bojuje. Tímto způsobem je umožněno hráčům najít jejich oblíbené servery a vytvářet online komunity hraním více než jednu hru se stejným nastavením a stejnými lidmi.

Turnajové hry

Turnaje jsou více organizované strukturované PvP. Turnaje se hrají v počtu 5v5, ale hry probíhají na stejných mapách jako v hot join hrách.Turnaje se budou konat v různých fázích a podle úrovně odměn můžou hráči hrát menší turnaje nebo organizovanější týmové souboje ve větších turnajích.

Turnaje existují v následujících typech:

 • Pickup turnaje: Tyto jednoduché turnaje čekají před spuštěním na 8 týmů. Jakmile se spustí, proběhnou 3 kola eliminací, kde vítězi získají postupující body.
 • Měsíční turnaje: Pro připojení do měsíčního turnaje potřebuje hráč určité množství postupujících bodů.
 • Roční turnaje: Tyto velkolepé turnaje představí vítěze měsíčních turnajů, aby se utkali o titul nejlepších PvP hráčů roku.
 • Hráčské turnaje: Tyto turnaje budou upravitelné hráči, umožnující velkou různorodost a unikátní chlouby.

Herní typy PvP

Guild Wars 2 PvP obsahuje různé mapy, které se dramaticky mění, nazývané Conquest (Dobytí). V Conquestech týmy bojují o určité množství kontrolních bodů. Držení kontrolních bodů a zabíjení hráčů zvyšuje týmové skóre. První tým, který dosáhne bodové hranice – nebo tým, který má více bodů při vypršení časového limitu – vyhrává zápas.

Kontrolní body jsou strategické oblasti na mapě, které se zabírají stáním v nich. Bod musí být nejdříve zneutralizován, než dojde k samotnému zabírání a může být zabrán pouze pokud nejsou v okolí žádní nepřátelé. Čím více spoluhráčů je u bodu, tím rychleji se neutralizuje a zabírá. Neutralizace kontrolního bodu zastaví příděl bodů pro jakýkoli tým a proběhne celkem rychle. Ale pokud stojí nepřítel u kontrolního bodu, musíte je vytlačit nebo zabít předtím, než začnete zabírat.

PvP

Teď když víte jak Conquest funguje, asi vás zajímá, jak jsme ho okořenili. Tento typ hry jsme zpestřili důležitými sekundárními úkoly. To mohou být trebuchety, opravující balíky a níčitelné prostředí, jako v mapě Battle of Kyhlo. V jiné mapě, například, je sekundární úkol ve formě obřího draka létajícího nad hlavami, sežehávající kusy mapy a zabíjející hráče pod sebou.

Sekundární úkoly umožnují vytvořit prostředí, kde vždy ihned chápete hlavní úkoly, nezáležíc na mapě, ale také dovolují vytvoření radikálně odlišných strategií, vyšší úrovně, skrze unikátní mechanizmy na každé mapě.

Začínáme

Jakmile hráč zavítá s postavou do PvP, otevřou se mu všechny nezbytné skilly, předměty atd. Úroveň postavy je nastavena na maximální úroveň, což vyrovná všechny hráče na bojišti. To učiní umění hráče důležitějším, než čas který do určité postavy investoval. Když přejdete postavou zpátky do PvE prostředí, vrátí se skilly a vybavení které jste tam měli, ale hra uloží vaše poslední PvP nastavení. Je také možné ukládat šablony buildů. Tímto způsobem můžete zkoušet nové věci, ale vždy se snadno vrátit k osvědčeným buildům.

Každé profesi se v PvP načte startovní šablona, což umožní novým hráčům mít postačující build bez nutné znalosti detailů skillů, předmětů a jiných věcí. Nicméně, tyto pokročilejší úpravy budou pro znalé hráče přístupné.

Dodělejte je!

Na závěr se podíváme na downed mód v PvP. Downed mód funguje v PvP poněkud jinak—nebo spíše, interakce s padlým hráčem je jiná. Přestože lze zabít padlého hráče běžným útokem, je také možné v blízkosti padlého nepřítele vidět nabídka „F – Dodělat!“ Stlačením F při této příležitosti spustí animaci pro usmrcení, což poraženého hráče pošle ihned do stavu poražení.

Vše dohromady

PvP

Tak jako s každým dílem Guild Wars 2, bylo cílem vytvoření PvP nejvyšší možné kvality. Cílem vývojářů je umožnit novým hráčům vyzkoušet si PvP skrze hot join servery a nejelitnějším PvP hráčům umožnit nalézt opravdovou výzvu. Zaměřili se právě na tento jeden, sdílený herní styl, protože umožňuje snadný přechod od příležitostného hráče k hardcore PvP hráči. Herní styl Conquest umožňuje rozšířit tento formát k bodu, kde hráči naleznou hloubku v naskytujících strategiích a umožňuje všechny hráče hrát spolu. Nakonec, Guild Wars 2 je společenská MMO hra a strukturované PvP je toho součástí jako vše ostatní.

Otevřené hot join servery, instatní odemknutí všeho a běžný herní styl, to vše bylo vytvořeno k nejzazšímu cíli – tvoření komunity a umožnující hráčům najít velmi rychle lidi, se kterými chtějí hrát. Nejde o přípravu k zábavě, ale jde o zábavu!

394 komentářů k “PvP”

 • avatar

  Zdravím chtěl bych se jen zeptat, jak to bude se serverama? Budou rozdělené jako ve WoW na PvP a Pve či Rppvp a podobně?.

 • avatar

  nie, nebudu

 • avatar

  @Lerak: servery rozdelené nebudú pretože PVP je oddelené od PVE, na tomto webe sú veškeré informácie v článkoch aj vo wikipedií tak si poslúž ;)

 • avatar

  Docela mě štvou ty barvy, celá postava červená a modrá… podle mě by bylo lepší udělat třeba kápě (plášt´) modrej nebo červenej a né celou postavu … =(

 • avatar

  @Xaddam: Toto sú len work-in-progress armory…

 • avatar

  Hmm to je dobře, doufám že to tak nezustane pořád =)

 • avatar

  @Xaddam: ciste teoreticky, porad by to bylo lepsi, nez kdyz ve WOW v arene ma postava vlajku „zapichlou za trenkama“ ne? :D
  http://www.wired.com/images_blogs/photos/uncategorized/2007/05/31/ss5.jpg

 • avatar

  To asi jo :D ale aji tak =) nejlepší by byl plášt´ ale toto je jediná maličkost co mě vadí, jinak je to prostě THE BEST =)

 • avatar

  Ještě ty duely no :D

 • avatar

  chci se zeptat jestli si můžu dát pvp 1vs1 s kámošem. popřípadě jak na to ?

 • avatar

  ako vobec spustim to pvp som novacik a neviem ako na to ? :)

 • avatar

  @Pentagram: běž do hry a nahoře na liště si dej PVP. Dej si „into the heart of mist“ takhle to tam myslím je. budeš automaticky 80 tak se jen podívej na traity(je možný reset zdarma) až budeš mít nastavenou postavu nemusíš do pvp lokace a rovnou přes pvp browsery(ve stejné záložce PVP) přímo odkudkoliv. Jediná podmínka vstupu je postava na 2. levelu de facto postava, která udělá startovní personal quest(teda pokud to nezměnili ale myslím, že to tak stále trvá)

 • avatar

  pro info se chci zeptat, zda za pvp něco získám? Hru jsem nehrál minimálně přes rok a to kvůli tomu že jsem rychle vyexpil ucraftil exotic eq a šperky a zbraně a vlasntě tam nemam co dělat. Věci z dungu jsou jen o vzhledu ale statově stejné jako z craftu a to samé v pvp, logne vás to tam, hodí automaticky 60lvl a nějaké věci a v těch běhám furt nebo se dají získat lepší ?

 • avatar

  Je zde nějaká guilda, která by se v HoT chystala primárně zaměřit na Stronghold a competetive PVP?

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.