Mesmer

Mesmeři jsou kouzelníci, spolehající na podvod a zmatek, aby udrželi své nepřátele v šachu. Váhavost je jejich největším spojencem. Používají mocné iluze, aby zmátli nepřítele, který by se s mesmerem chtěl utkat tváří v tvář; používají své síly a taktiku, aby nečestně zvrátili boj ke svému prospěchu. Když si myslíš, že jsi právě  rozluštil mesmerovi úmysly, iluze zmizí, klony se rozplynou a ty si uvědomíš, že celou dobu mácháš do větru. Je těžké sledovat skutečného mesmera.

Zbraně

Main Hand Off Hand Two-Handed Podvodní
       
Hůlka Pistole Greatsword  Kopí
Meč Meč Hůl Trojzubec
  Focus    
  Pochodeň    

 

Iluze

Mesmer vytváří iluze – smyslové triky, které na sebe berou fyzickou podobu. Většina iluzí je zaměřena na jeden cíl, ale všichni ji můžou vidět a útočit na ni. Existují jen po dobu, po kterou je daný cíl živý. Mesmer může mít až 3 iluze zaráz, poté se staré iluze začnou nahrazovat novými. Jsou dva typy iluzí: klony a přízraky.

Clones

Klony jsou iluze, které vypadají přesně jako ten, kdo je vyvolal a mají jeho jméno a stejné chování. Klony mají jen málo života a způsobují malé poškození. Například mesmer vyzbrojený mečem má dva skilly na tvorbu iluzí: Leap, který ho vystřelí dopředu a na původní pozici zanechá klon, a Illusionary Leap, který vytvoří klon na mesmerově pozici, který následně skočí kupředu.

Phantasms

Přízraky jsou iluze, které sice vypadají jako ten, kdo je vyvolal, ale mají vlastní jména a nesou speciální imaginární zbraně, které jsou odlišné a mají specifické schopnosti. Přízraky jsou mocnější než klony, mají více života a způsobují větší poškození. Například mesmer vyzbrojený holí může vyvolat imaginárního mága, který útočí na cíl a dává tím víc poškození, čím více negativních kondic má cíl na sobě.

 

 

Mesmeři mají speciální dovednosti:

Mantras

Mantry patří do kategorie skillů, které mají dvě fáze. Mesmer napřed mantru aktivuje, což zabere docela dlouhý čas a poté se nahradí její slot ve skillbaru skillem, který může vykouzlit okamžitě. Mantry jsou velice mocné, protože mohou být nabity před bitvou a poté použity v bitvě například v době sesílání jiného kouzla, aniž by bylo přerušeno. Například Mantra of Pain, může být nabita do okamžitého skillu s mocným poškozením, který může být použit během jiného kouzla.

Glamour

Očarování která mění podstatu reality. Například Veil, která vytvoří stěnu z neviditelňující spojence které skrz ní projdou

 

 

[youtube width=“500px“ height=“305px“]http://www.youtube.com/watch?v=f_Wn5mgKufg&hd=1[/youtube]

 

244 komentářů k “Mesmer”

 • avatar

  Co máte na Masmerovy za zbraně? já mám sword a stav, vím že mě asi napíšete že je to na nic a pod ale mě to tak nejlépe vyhovuje =), stavkou dám blbosti (buffy,klony) a přehodím na meč dmg. jak to máte vy?

 • avatar

  Jinak musím uznat že arenanet opravdu udělal dobrou práci ty spelly jsou prostě nice a originální =)

 • avatar

  http://www.gw2codex.com/build/search/profession/8 – tady si určitě vybereš :)
  Ale nejvíc se chodí Sword and Pistol + Staff

 • avatar

  jj dík =) já si to vyberu hlavně podle toho co mě baví. ale toto taky vapadá dobře

 • avatar

  http://www.gw2codex.com/build/1036/show moje volba :D (ale chápu že to nemusí být nejlepší), ale já tu hru hraju pro zábavu a né abych si něco dokazoval. Ještě musím si zahrát Necro a Guardiana ty sem zapoměl, thief a enginer mě moc neláká (ale taky nevypadá špatně) ´=)

 • avatar

  @Xaddam: jo mesmer je fajn
  a guardian ties

 • avatar

  Mesmer je pro mě jasná volba už od doby Guild Wars 1 :)))

 • avatar

  Některé věci má dobry ale me se tohle zaměření absolutně nelíbí. Mesmer je u mě tak posledním místě.

 • avatar

  @Tomus: fuj… :D

 • avatar

  Ja hraju Guardian sice jsem se rozhodoval mezi Ele a Guardianem ale jak jsem zjistil že ele nemuže měnit zbraně tak Guardian byl jasná volba.

  No nevím já jsem kluk co má rád fantasy a s postavou se musím ztotožnit takže za dívku bych hrát nemohl. Těžká zbroj a obouruč meč to je moje jasná volba. Taky mám 197cm a přes 100kg mám rád bojové sporty a miluji filozofii a starověká náboženství :D Takže Guardian to je snad jediný co mohu hrát xD.

  I když mě láká taky thief a ten Ele ale Mesmera taky časem vyzkouším.

 • avatar

  Od kdy ovlivnuje vaha vyska a tvoje hobby to co budes hrat v nejake hre? :)

 • avatar

  Psal jsem ti snad v tom textu že se potřebuji ztotožňovat s postavou :). Já svůj vzhled a veskere svoje hobby nebo zájmy tahám do hry. :) Respektive si vybírám postavu jako svůj ideál idol jak si to představuji nebo co je můj cíl.

  hold každý to prožívá jinak a má jiné kritéria :D

 • avatar

  Dal jsem edit ale jaksi vypršel čas chtěl jsem dopsat ještě k tomu povolaní mesmer.

  Mesmer se mě hodně líbí do party má luxusní věci na support nemám moc rád solové povolání. Hlavně co se mě líbí když parta třeba 5 lidí bojuje jako jeden muž s nádherně brutální Kooperativou to je skvost v každé hře.

  V partě kde bude Guardian a Mesmer se dají dělat zajímavé kombinace :)

 • avatar

  Ja si to blbe precetl :))) Ja se s postavou moc vzit nedokazu. Bavi me proste ve hrach hrat opacne archetypy nez v realu. :) A rad koukam pri hrani na zensky zadek :D

 • avatar

  Eee ty jsi jak můj kámoše s kterým hrávám já se piplám s jakoukoliv věcí hodiny hodiny si si tvořím postavu vybírám jméno už ve své fantasy mám co ta postava bude dělat jenom s barvy se zabývám dlouhou dobu všechno musí sedět jak má.

  Kámoš si tam hodí 3x random trochu si to upraví během 30 sekund hotovo a je mu to jedno :D a aby mě naštval tak si dá neestetické barvy :D popřípadě si vybere ženskou bych dostal infarkt.

  :D Ty fakt budeš hrát za ženskou ??? :D

 • avatar

  Timpa: tak to pozor:)) Dbám na vzhled ve hrách hodně.. V podstatě první věc co mě na GW2 zajímala byla jak vypadají armory a jednotlivé rasy/postavy.. v každé hře si tu ženskou/chlapskou postavu piplám do posledního detailu. Dbám i hodně na estetiku barev a takové věci. V GW2 face editoru strávím zase tak hodinu.. :)

  Jinak už v GW 1 jsem měl asi 8 postav, z toho jednoho maina (Mesmerku) a byli mezi nimi i chlapské postavy takže- spíš si to vybírám podle chuti a podle toho co se mi u dané classy líbí víc.

 • avatar

  Kámoš Pólí z GW1 ( a muj parťák i na GW2) by mohl vyprávět, jsme nevyšli nikam do akce bez sladěných armorů a barviček :D

 • avatar

  Jo na to jsem taky :) se vždycky piplám hodiny z něčím a chci to mít s kámoši sladěné a oni mě pošlou do háje nikdo na to nemá nervy xD a já to mám tak rád všechno sladěný. :D

  Jednou jsem hral v APB za ženskou a za 40 minut jsem to musel vypnout ba moje psychika to neudýchala.

  Taky jsem koumal armory a brnění vypadají na Warriora a Guardiana luxusně ale zatím jsem nenašel moc pěkné látkové věci na ženy ano ale na muže teda vůbec snad tam budou krásné kouzelnické habity.

 • avatar

  Hele já dokážu hrát i ženskou, i chlapa mě to problém nedělá :)) s postavou se samozřejmě nějak musím ztotožnit:)) V reálu dělám vojáka z povolání, jsem furt v posilovně a sportuju všelijak, takže v GW bych mohl hrát jedině warriora pak :D

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.