Guardian

Guardian je oddaný bojovník který se spoléhá na mocné síly při boji s nepřáteli a ochraně přátel. Nebezpečný s dlouhou holí stejně jako s obouručním kladivem je skutečný ochránce mistr taktiky který ví, kdy má obětovat svoji vlastní obranu proto, aby mohl posílit své spojence a dosáhnout vítězství.

Každý guardian je posílen pasivními schopnostmi, které může předat svým spojencům. Tato schopnost dělá z guardiana výborného podpůrného bojovníka ať už vede útok nebo kryje ústup své party.

Zbraně

Guardian si může vybrat ze zbraní na blízko, tak z magických zbraní. Jeho zbraně jsou:

Main Hand Off Hand Two-Handed Podvodní
       
Palcát Focus Greatsword Kopí
Hůlka Štít Kladivo Trojzubec
Meč Pochodeň Hůl  

 

Virtues (Síly)

Guardiani mají tři hlavní síly – Justice, Courage a Resolve, které jim umožňují čerpat pasivní posílení v boji. Tyto síly pak můžou aktivně využít k posílení spojenců, ale obětovat tak své vlastní výhody, dokud se síla znovu nenabije. Jejich síly jsou:

 • Justice: Každý pátý útok způsobí vzplanutí. Použij tuto sílu a učiň další útok všech spojenců zápalné.
 • Courage: Každých 40 vteřin získáš Aegis, který odrazí následující útok. Použij tuto sílu a předej Aegis všem spojencům.
 • Resolve: Regeneruje se ti zdraví. Použij tuto schopnost pro odstranění negativních vlivů a předání regenerace všem spojencům.

 

Guardiani mají speciální dovednosti:

Spirit Weapons

Guardiani mohou přivolat přízračné zbraně, které bojují určitou dobu po jejich boku. Tyto zbraně nemohou být napadnuty nepřáteli a může jim být rozkázáno provést mocný útok předtím, než zase zmizí. Například Hammer of Wisdom (Kladivo moudrosti)  může být přivoláno pro boj po boku guardiana a následně mocným úderem, který srazá nepřítele na kolena, zmizí.

Shout

Guardian mohou posilovat své spojence či zastrašovat nepřátele mocnými pokřiky. Například pokřik „Hold the Line!“ dodá obranu a regeneraci spojencům.

 

[youtube width=“500px“ height=“305px“]http://www.youtube.com/watch?v=Vb8a2nqrzMc&feature=share&list=UUP_FgMqOxp_VsM0UfrL-DxA[/youtube]

105 komentářů k “Guardian”

 • avatar

  tak nič uz som na to prišiel sry :D

 • avatar

  Jaká nejlepší rasa pro gurdiana ?

 • avatar

  @DrakenK: Čistě esteticky: člověk nebo asura. Jestli se nepletu tak jediný rozdíl mezi rasami je jeden „elite skill“ a samozřejmě jiný příběh tvojí postavy.

 • avatar

  pro me je nejlepsi moje Nornka guardian… proste baba s velkyma… a poradnym mackem dvourucnim mecem…. :D :D

 • avatar

  Guardian alebo ranger by bol pre noveho hrača gw2 lepši ? dakujem

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.