Guardian

Guardian je oddaný bojovník který se spoléhá na mocné síly při boji s nepřáteli a ochraně přátel. Nebezpečný s dlouhou holí stejně jako s obouručním kladivem je skutečný ochránce mistr taktiky který ví, kdy má obětovat svoji vlastní obranu proto, aby mohl posílit své spojence a dosáhnout vítězství.

Každý guardian je posílen pasivními schopnostmi, které může předat svým spojencům. Tato schopnost dělá z guardiana výborného podpůrného bojovníka ať už vede útok nebo kryje ústup své party.

Zbraně

Guardian si může vybrat ze zbraní na blízko, tak z magických zbraní. Jeho zbraně jsou:

Main Hand Off Hand Two-Handed Podvodní
       
Palcát Focus Greatsword Kopí
Hůlka Štít Kladivo Trojzubec
Meč Pochodeň Hůl  

 

Virtues (Síly)

Guardiani mají tři hlavní síly – Justice, Courage a Resolve, které jim umožňují čerpat pasivní posílení v boji. Tyto síly pak můžou aktivně využít k posílení spojenců, ale obětovat tak své vlastní výhody, dokud se síla znovu nenabije. Jejich síly jsou:

 • Justice: Každý pátý útok způsobí vzplanutí. Použij tuto sílu a učiň další útok všech spojenců zápalné.
 • Courage: Každých 40 vteřin získáš Aegis, který odrazí následující útok. Použij tuto sílu a předej Aegis všem spojencům.
 • Resolve: Regeneruje se ti zdraví. Použij tuto schopnost pro odstranění negativních vlivů a předání regenerace všem spojencům.

 

Guardiani mají speciální dovednosti:

Spirit Weapons

Guardiani mohou přivolat přízračné zbraně, které bojují určitou dobu po jejich boku. Tyto zbraně nemohou být napadnuty nepřáteli a může jim být rozkázáno provést mocný útok předtím, než zase zmizí. Například Hammer of Wisdom (Kladivo moudrosti)  může být přivoláno pro boj po boku guardiana a následně mocným úderem, který srazá nepřítele na kolena, zmizí.

Shout

Guardian mohou posilovat své spojence či zastrašovat nepřátele mocnými pokřiky. Například pokřik „Hold the Line!“ dodá obranu a regeneraci spojencům.

 

[youtube width=“500px“ height=“305px“]http://www.youtube.com/watch?v=Vb8a2nqrzMc&feature=share&list=UUP_FgMqOxp_VsM0UfrL-DxA[/youtube]

105 komentářů k “Guardian”

 • avatar

  Driverman: tak proc se obtezujes s navstevovanim jejich fan-stranek ?

 • avatar

  No nvm, ale ten koment asi nenapsal moc chytrý člověk..

 • avatar

  to pise ten pravej, on je urcite jedne z nich kteri pari od rana do vecera :-D

 • avatar

  treba mu doslo jak mu to nici zivot :D :D :D

 • avatar

  …PALADIN….(viz Aion TEMPLÁŘ)…,,víceúčelový“ WAR…takže meč a štít nebo obouruční meč…nechápu, proč war vs paladin…

 • avatar

  Souhlasim s váma, ve wowku jsem paladiny přímo nesnášel, ale tenhle guardian se mi náhodou dost líbí! Ale jsem zvědavej, co bude jako další… =)

 • avatar

  Porovnávate neporovnateľné. Jediné, čo majú spoločné, je možno to, že majú heavy armour a shield, možno to, že podporujú spojencov – ale ostatne toto dokáže KAŽDÁ classa svojím spôsobom, guardian vyzerá byť proste postava, ktorá je pre ľudí, ktorí zdieľajú ideu chrániť a byť tými, ktorí majú toho supportu trošku viac. Skôr pripomína kapitána z Lotra, než paladina z WoWka, veď GW2 a WoW a vôbec ostatné hry nemajú veľa s GW2 spoločné, tak prečo porovnávate ich classy?

  A potom, ten guardian sa zdá byť sakra ofenzívny dovtedy, kým sa nerozhodne utekať po bojisku s palicou aneaktivuje nejaká ten virtue… A s Warriorom má pramálo spoločné… porovnajte zbrane a možnosti kombinácie, veď GW2 je hlavne o hlesle: „Povedz mi akú zbraň držíš a ja ti poviem, kto si.“ nie? :)

 • avatar

  …v gw 2 mi bude chybět derviš. Je to škoda, takže i proto si rád zahraju guardiana. Ale spíše to bude o dobrém štítu a meči nebo sekeře:-)

 • avatar

  Mě se tu líbí jak porovnáváte paladina s guardianem. Ze začátku jsem si taky říkal něco ve smyslu „aha, máme tu protektivního wariora-> něco ala palach wow“. Nicméně po pár videích jsem zjistil ze to bude uplne neco jiného, celé GW2 bude uplně jiný zážitek než hrani WoW. Doufám že to bude více strategické, o pozicích a postavení hráčů a jiných věcech (jako v GW1). A guardian se mě čímdáltím víc začíná líbit. Například já bych ho rád hrál pouze jako Mága/Suppoertera se spellama na dálku(celkově se mi heavy postava na dálku moc líbí ;) ) , sundáváním kondic a bublinama :) .. hru s 2H mečem nebo mace vidím pouze jen když bude třeba nebo když se budu chtít odreagovat..libí se mi že si budu schánět více setů na to či ono a celkově to jak může být univerzální :)..

 • avatar

  http://www.youtube.com/watch?v=45hJWFoVmaQ

  Dneska jsem našel pro mě zatím nové video, Guardiana s holí, nevím zda už jste viděli, pokud ano tak to ignorujte. ;)

 • avatar

  No těch gameplay videi jsem našel na Youtube mnohem víc některé jsou staré 2-3 měsíce jiné jen pár hodin, divím se že by mi uniklo tolik videi a že to tu už někdo nepostoval:
  http://www.youtube.com/user/SubaruMcWrx#p/u/6/EUdSV6KqpvU

  doporučuji celý channel je tam toho celkem dost. ;)

 • avatar

  pro me zatim nejlepsi video za guardiana toto

  http://www.youtube.com/watch?v=pCJJVGdbK68

  ma to jeste 2 casti v prvni to hraje jeste jak lojza ale v ostatnich castech uz se na to da koukat :)

 • avatar

  Když jsem sledoval ta videa a viděl, jak podivně to ti hráči hrají, tak mě napadlo, zda vůbec mají možnost pohybu při používání některých abilit. Můžou vážně běhat u !“všech“! abilit i u těch co se chargují?
  Když se pozorně podíváte na ty animace při nabíjení tak tam snad ani není nějaká varianta pro pohyb, protože se k tomu tak podivně ohnou.

 • avatar

  libi se mi, jak se da Guardian hrat hodne zpusoby, bude to jeden z nejvariabilnejch charu podle me :) spelly/zbrane, utok/obrana :) a zaroven neni postavenej na holy jako paladin, to se mi libi :P

 • avatar

  Guardian si může vybrat na začatku hry když se zakládá 3 věci. Mohli by prosím někdo napsat jaké a která co dělá.

 • avatar

  @Timpa: Nárameníky fanatika, nárameníky ***, helmu. Jedno dělá že máš nárameníky, druhý že máš jiný nárameníky a třetí že máš helmu

 • avatar

  ficik: a ovlivní to nějak děj hry nebo zaměření mojí postavy ? Nebo je to jenom nějaký bonus předmět do začátku hry asi jako elementalista který si může vybrat něco se živly.

 • avatar

  @Timpa: Melo by to mit dopad na personal story

 • avatar

  Jo tady jsem to našel kdyby někdo hledal třeba ty zaměření http://wiki.guildwars2.com/wiki/Biography je tam i napsáno co to dělá.

 • avatar

  zdravim mam jednu otazku , hram za guardiana ( zatial lvl 8) a isiel som nachvilu vyskusat pvp kde som bol 80ka ale mal som len staffku alebo potom shield s jednoručkou a veci na support party. Da sa to zmenit aby som tam bol ako dmg? teda so swordom alebo kladivom

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.