Engineer

Mistři mechanického chaosu, engineeři, oslní explozemi, udělátky, lektvary a různými sestavitelnými zařízeními. Přebírají kontrolu nad oblastí pomocí střelných věží, podporují spojence alchymistickými látkami nebo maří životy nepřátel minami, bombami a granáty.

Zbraně

Main Hand Off Hand Two-Handed Podvodní
       
Pistole Pistole Puška Harpuna
  Štít    

Engineeři jsou chodící zbrojnicí a nesou cokoliv s čím mohou vládnout bojišti. Mohou měnit své bojové dovednosti speciálními kity a věžičkami.

Weapon Kit

Tento skill dá engineerovi do ruky novou zbraň. Například, plamenomet vytvoří zbraň s krátkým dosahem s plošným působením, která může být použita k upálení většího množství nepřátel.

Backpack Kit

Při aktivaci těchto speciálních skillů si nasadí batoh který změní současné skilly novými, více specializovanými. Například bombový balíček dá engineerovi batoh, který mu umožní umisťovat bomby s různými efekty jako je kouř, otřes a oheň.

Turret

Engineer může umísťit automatické věže, nepohyblivé spojenecké zařízení pomáhající chránit oblast. Když je sestrojena věž, tak se skill, sloužící k jejímu vytvoření vymění za skill ovlivnující věž. Například když engineer postaví Thumper Turret na způsobení plošného poškození a pak se aktivuje její skill na velký úder, který srazí okolní nepřátele k zemi. Engineer má různé interakce s věží, může ji sbalit a přemisťovat. Což ji odstraní a její skill se s krátkým cooldownem změní zpátky na sestrojovací. Jen jedna věž stejného typu může být sestrojena v jednu chvíli.

 

[youtube width=“500px“ height=“305px“]http://www.youtube.com/watch?v=yP-bMPn8pto&list=UUP_FgMqOxp_VsM0UfrL-DxA[/youtube]

355 komentářů k “Engineer”

 • avatar

  krt3k: no pokud to tak bude tak nevím proč se tomu říká mina. Chápu, že se snaží to vybalancovat aby to nebylo ani slabé ani silné. Stejně doufám, že se bude aktivovat i dotykem..
  JJ o racialce už byla myslím informace na wiki. Minu už jsem tu zmiňoval někdy před zveřejněním enga a nikdo moc na to nereagoval. Asi všichni doufali, že to tam nakonec nebude :-)

 • avatar

  Jinak v jednom z článků na mmorpg (odkaz ve foru – GW2 články odjinud) je informace o tom, že eng bude mít nějaký skill s brýlemi. Tak se třeba dočkáme ještě nočního vidění :D:D:D
  Mohlo by to být třeba k tomu aby na chvíli viděl skytého thiefa apod… :)

 • avatar

  tak ja se take pridam……sice za tento charakter asi hrat nebudu, ale urcite se do toho sveta velice hodi. Musime brat v uvahu, ze charr rasa prosla brutalnim vyvojem(prisli o vsechny sva bozstva a zacali studovat fyziku, nikoli magii) a pistolky, strelny prach a podobne dodavaji svetu GW uplne jinou atmosferu.
  Nasvic doporucuji precist si knihy „Ghosts of Ascalon“ a „Edge of Destiny“ ktere jsou napsane tak, ze vas Engineer nebude vubec trapit.
  ale samozrejme jsem taky otevrel drzku, kdyz ohlasili preposledni postavu a bylo to….tohle.

 • avatar

  Docela by mě zajímalo co budou dělat další vychytávky co eng bude mít. Viz.
  „In addition to the kits we’ve spoken about, the engineer has access to many gadgets. These include special goggles, elixirs, boots with hidden compartments, wrenches, smelling salts, and even portable mortars.“

  Francouzký klíč, spešl botky, brejle, čichací sůl (že by po Týrii běhali feťáci? :)), mortar ….

 • avatar

  Nevím řekl bych že bude schopen opravovat i nějaké další věci ..například při WvW (klíčem atd). Brejle třeba umožní nějakým způsobem odhalit thiefa ve stealthu a jiné vychytávky.. Jako tato clasa mě příjde opravdu unikátní (jako všechny co zatím Anet představil).. těším se až mě ve hře nejaký šikovný enginéér bude chránit pomocí věžiček, oslepujících granátů nebo medických kitů :).

 • avatar

  říkal jsem si že s thiefem budu mít šanci v momentě překvapení :D tak teď už si to neříkám díky chlapci :D takže dostanu plamenometem jako každej jinej. a pak mi hodí do očí sůl ? :D

 • avatar

  Teppic: nejdřív osmahnout pak osolit to je jasný

 • avatar

  Ono to tak horký nebude protože ty Engineerovi hračky nemají zas tak velký dosah .
  A ten jeho plamenomet bude podle mého názoru opravdu na blízko jako poslední obraná
  zbraň z minimálním dosahem . Horší by bylo kdyby dostal nejnovější model Ruského plamenometu
  protože tahle hráčka má tři hlavně a dosah sto dvacet metrů ale tohle jsou údaje čtyři roky
  staré tak je možné že Rusové ten plamenomet ještě vylepšily .

 • avatar

  no tak ten snad mít nebude :D prostě pohoda . :D bude se tam hodit. sem řek. :D kašlu na něj. nelíbí se mi :D

 • avatar

  Enginer game play http://www.youtube.com/watch?v=iNDcNNWEuZw&feature=related
  takycelkom fajn zostrih osobne som ho este nevidel ak ste ho uz videli tak sry

 • avatar

  Myslím že se Anetu povedlo co zamejšlel, ti co na engineera nadávali se uklidnili a v gameplayich zjistili že se do hry hodí i ty věci jako jsou turety a podobně, alespoň většina z nich :)

 • avatar

  na co nadávaly?

 • avatar

  To že se tam nehodí, ty jejich věžičky automaticky mířený jsou moc high-tech a kdo ví co ještě
  Ten druhej strip by ti to mohl osvětlit a vlastně i ten první

 • avatar

  Nevim jestli se to tu řešilo ale nevíte jak je to s tim hnusnym báglem , Enga bych jel rád ale opravdu nechci Asuru se 100kg krosnou na zádech :D Má ho eng jen když chce nebo když užívá nějaký ten set skilů …? Dík za odpověd

 • avatar

  @Samson: pokud vim, tak se tam objevi kdyz pouzijes nejakej ten weapon kit :) aspon myslim :)

 • avatar

  Z toho, co jsem za poslední měsíce v článcích a na forech četl, soudím, že je to třída méně oblíbená a komunitou je vnímána spíš jako obranný typ s medium dmg. Třeba ve WvW a structured PvP v něm vidí velký potenciál. Mně osobně ten backpack nevadí, ale možná to bude tím, že kdybych dělal engineera, tak buď charra nebo člověka, ale na sylvari by to mohlo vypadat poněkud nevzhledně. A objeví se pokud používá weapon kit (plamenomet, elixir gun) nebo backpack kit (miny, granáty..), ale nemá ho, pokud boužívá své zbraně, tedy pušku, pistoli nebo štít (+ harpuna).

 • avatar

  U engineera mi chýba chladná zbraň, nejaké jednoručné kladivo+štít (popr. mace), či obojručné kladivo..

 • avatar

  Tjn neco takoveho napr. http://wallpoper.com/wallpaper/thor-storm-287173
  Napajeni by mnel v backpacku. :D

 • avatar

  Engineer ma Toolkit, to je jeho melee kit.

 • avatar

  Engineer má spoustu kitů, proto nemá na výběr tolik zbraní a ani je nemůže v boji prohazovat.

 • Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.