Sylvari

Ďábelské zlo sužuje zemi Tyrie, ale náš Sen nás provede skrz… k úsvitu.

– Caithe

Zatímco lidé prozkoumávali území Far Shiverpeaks a Trpaslíci válčili s Destroyery, v jižních zemích Tyria začínala vznikat nová rasa. Jediné semeno velké jako lidská ruka zasazené v ruinách vesnice na jižním pobřeží Maguuma Jungle počalo staletí dlouhé období „březosti“ a ohlašovaný nový věk. Tento příběh začal lidský bojovník jménem Ronan, který sám, oddělený od své vojenské skupiny, objevil jeskyni plnou podivných semínek. Tato jeskyně byla chráněna strašlivými rostlinami. Ronan utekl. Vzal však s sebou jedno semínko, aby ho ukázal své dceři, až se vrátí z války. Ale po jeho příchodu do domovské vesnice objevil pouze ruiny domů a masové hroby. To všechno způsobila rasa Mursaatů. Když Ronan našel ostatky své rodiny, na jejich hrob vysadil v mukách semínko z jeskyně a přísahal, že se už nikdy nevrátí do boje. Po nějaké době se připojil ke stárnoucímu kentaurovi jménem Ventari, který také začal ztrácet naději na mír.

Tak tedy člověk a kentaur, vytvořili přátelství, které překonalo hranice rasy. Společně se rozhodli začít svůj život znovu a vytvořit útočiště jak pro lidi tak pro kentaury. Postavili bezpečný přístav blízko oceánu a chránili rašící strom pro všechny, kteří hledali mír a přístřešek přátelství. Pod bdělým a jemným okem kentaura Ventariho vyrostl bledý dub, který stále rostl a stával se  silnějším. Dával starému kentaurovi radost ze života. Přesto s touto blažeností přišel i zármutek. Kentauří kmeny ze severu a západu byly rozdrceny a vyhnány Krytanskými uprchlíky z jejich  domovů a toužili stále víc po divoké a brutální odplatě. Další kmeny se k nim připojili, ale už méně z nich bylo ochotno vyslechnout Ventariho slova, a jeho město bylo stále menší a prázdnější.

Sylvari

Nakonec, starý a šedivý Ventari vyřezal jeho životní dílo a ponaučení na mramorovou desku, kterou umístil doprostřed stromu tak, aby si ho mohli budoucí cestovatelé přečíst a možná se naučit způsoby míru a harmonie. Poté, mnoho let po tom co jeho lidský společník odešel, si lehl Ventari vedle dubu, který zasadil Ronan a zemřel. Byl to rok 1165 AE. Strom nadále rostl.

Po více než sto letech se v jeho koruně začali objevovat malé zámotky. Tyto zámotky nakonec spadly a otevřeli se. Zrodila se nová rasa plná sil – jakoby se probudila z nějakého magického snu. Nazvali se Sylvari a tihle „Prvorození“ byli pouze začátek rozšíření Sylvari po celém světě. Všichni pocházeli ze stejného mohutného stromu. Mramorová deska stále říká Ventariho slova a Sylvari, kteří se zrodili z tohoto stromu se řídí těmito moudrými slovy.

Není známo kolik let se může Sylvari dožít – jakmile  se stanou dospělými, nejeví žádné známky stárnutí. Sylvari nemají žádné děti ani rodiny, ale každý z nich cítí spojení s ostatními přes něco co nazývají „Sen snů“. V tomto snu komunikují s ostatní myslí Sylvari, učí se mluvit, chodit, používat lehké nástroje a komunikovat se světem. Proto, když se Sylvari vše naučí, ví o světě víc než by se dalo očekávat. Ale Sen snů má také noční můry – skryté šuškání za hlasy svých bratrů a sester. Nerozumějí co znamenají – ale Sylvari se ještě mají co učit z okolního světa. Nevědí o nebezpečí a potížích Tyrie jako ostatní rasy. Ale rychle se učí…

Další články

The Grove

Strom z kterého se zrodili se stal jejich domovem. Jejich domy se pohupují ve větvích, kde jsou skryty před zraky nepřátel.
Grove
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_bpcsxIYTXw&list=UUP_FgMqOxp_VsM0UfrL-DxA&index=61[/youtube]

86 komentářů k “Sylvari”

 • avatar

  Simms? necro se muže měnit?? v co ?? myslíš takovéhe toho démona nebo co to je

 • avatar

  @Xaddam: To je Lich forma Necromacera která by měla být jeho elitním skillem .

 • avatar

  aha ok dik =)

 • avatar

  Chcela by som sa spytat ze ci treba stiahnut hru normalnu inde alebo sa to da aj tu. :) prosim a nepiste ze sa mam kuknut na forum.Ja to chcem vedet od vas.
  Dakujem :)

 • avatar

  @kasterhaha: hra ještě nevyšla, mrkni se na fórum :D :D

 • avatar

  @kasterhaha: 1. Ešte nevyšla 2. Neštiahneš len kúpiš.. :D

 • avatar

  aha dakujem :)

 • avatar

  nevie niekto kedy tato hra uz vide aby sa dala hrat? ;) a da sa hrat aspon PvP?
  Dakujem :)Som nováčik.

 • avatar

  @kasterhaha: nevíte se to, nedá se hrát, to až to vyjde, tak to pude hrát, to dá rozum

 • avatar

  @kasterhaha: prepáč ale tvoje otázky nestoja za odpoveď :D

 • avatar

  @kasterhaha: FAQ

 • avatar

  Možná mi to uniklo ale jakí že bude ten rasovej skil u sylvaru

 • avatar

  mozes povolat enta (zivy strom) na pomoc.. este asi nejake ale viac neviem

 • avatar

  ok dik

 • avatar

  Bezva,akorát škoda že ve GW 2 není shaman nebo druid,prostě nějaké přírodní povolání (pls nepiště mě blbosti ad to není jak ve wow,neznamená že když je druid nebo shaman že má wow na to patent to by se mohlo tak srovnávat vše,Masmer.arcane mage,Thief-roguna,war-war atd…) gw 2 je bezvadná a unikátní hra akorát škoda že tam není druid bo sham. =)

 • avatar

  Já bych shamana přirovnal tak, že shaman a druid sou schovaný v engiineroj a guardianoj ;)

 • avatar

  shaman je jasnej necro :)

 • avatar

  poison, vyvolávání atd ? :OO nesouhlasim :D

 • avatar

  Nehral jsem samany ve wowku, znam jine samany a necro je jim nejblize z toho co tu je.

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.