Lidé

Bojujeme za naše domovy, bohy, a královnu. Nic nemůže zničit naši víru.

– Logan Thackeray

Během posledních třicet let ztratili většinu jejich území. Staří nepřátelé a nové rasy ohrožují  země lidí ze všech stran. Avšak lidská rasa přežívá, bránící svá zbývající území a po staletí si udržuje víru v sama sebe. Jejich největší město Divinity’s Reach svítí jako maják naděje pro všechny lidi Kryty avšak i pro ty, kteří přebývají na Charrských pláních. Lidské legendy jsou nesmazatelně vtisknuté do duší všech ras v Tyrii, ať přátel tak nepřátel.

Lidé Tyrie původně přišli do těchto zemí z jihu. Brzy se rozšířili skrz království Orr, Kryta a Ascalon, vyhánějíc všechny ostatní rasy včetně Kentaurů a Charru. Vniřní hádky a války oslabily lidi natolik, že nebyli schopni obrany, při napadení Ascalonu Charry. Ascalon padnul díky Charrské Magii ohně, známé jako Searing. Radši než se vzdát charrům, král Adelbern seslal Foefire, mocnou kletbu která přeměnila všechny jeho lidi v pomstychtivé duchy. Orr zmizel pod moře, aby za stovky let povstal jako království nemrtvých, kterému vládne drak Zhaitan. Lion’s Arch byl zaplaven a poté znovu postaven jako město pro všechny rasy. Kryta se zmítala v občanské válce a nepadla jen díky skutkům statečných hrdinů. I přes to všechno, lidstvo přežilo a ochránilo největší přednosti lidí a historie. Přesto, že je lidská rasa skličována hrozbami zevnitř i z venčí, přežívá a prosperuje ve světě, který se každým momentem stává nebezpečnější.

Lidé

S porážkou Abaddona se lidští bohové stáhli s Tyrie. Neopustili však své vyznavače, ale radši se vyhýbají přímému střetu v jejich každodenních životech. Jako rodič, který učí dítě chodit, nechávají lidstvo upadnout, aby se samo naučilo postavit na nohy. Lidé z Divinity’s Reach si to uvědomují a ví, že od nich bohové očekávají samostatnost. Jména šesti bohů spočívají na jazycích vyznavačů starých bohů a knězové a svatyně stále existují. Necítí že je bohové opustili; cítí že je zkouší a nehodlají se vzdát.

Dlouhá historie lidstva  je důvodem proč je ostatní rasy nazývají úzkoprsými, staromódními a konzervativními, avšak lidstvo se nových věcí nebojí. Se vzestupem nových ras lidé hledají nové způsoby jak se přizpůsobit a jak s nimi soupeřit. Zajímají je hlavně technologie Asurských bran a Charrských zbraní.Lidstvo je národ dráteníku a řemeslníků; vynálezci jako Uzolan the Artist pomáhají vylepšit a rozšířit jejich technické dovednosti a znalosti. Největší lidské dědictví je hrdinství. I ti nejmladší Sylvari ví o důležitých postavách Tyrijských legend. Ostatní rasy mohou jen pokračovat ve šlépějích  lidstva.

Další články

Divinity’s Reach

Největším městem lidí je Divinity’s Reach, založeno těsně po vytopení Lion’s Arch. Postaveno nad starodávnými kobkami vzhůru k nebi, což poskytuje silnou obranu proti nebezpečí číhajícím venku. Přeživší jiných lidských národů a uprchlíci ze vzdálených krajů se s přísahou věrnosti koruně zavázali k vytvoření hrdého a nádherného města. Město je rozvrženo jako obří kruh se šesti paprsky. Tyto paprsky jsou vyvýšené cesty, které vedou od vnějších hradeb až k Central Plaza v jádru města. Pod obří kopulí z mědi a skla, kde se točí velký orloj, panují hádky politiků a odsud také vládne královna Jennah svojí pevnou rukou.

Divinity's Reach
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uNuS3igfc4o&list=UUP_FgMqOxp_VsM0UfrL-DxA&index=82[/youtube]

65 komentářů k “Lidé”

 • avatar

  @CryHeroCZ: My nerozumět řeči tvého kmene.

 • avatar

  @Taurgar: no můj kmen má velice , ale opravdu velice podivuhodnou mluvu :D no prostě jestli budu moct změnit třídu ( na začátku elementalista a pak necromancer ) , nebo tak něco – ale kašlete na to :D nejdřív si dám necromanera a když se mi nebude líbit tak na to budu kašlat a budu za něj hrát furt :D

 • avatar

  Nevim no ale podle mne jsou nejhezci asi lide + sylwari zbytek ras mne fakt moc nezaujal.co se designu tyce.norni by nevypadali zle ale zas ta jejich prehnana vyska.oproti ostatnim rasam.coz je podle mne dost fail (

 • avatar

  jak se dostanu do hry?

 • avatar

  Použiješ ikonu Guild Wars 2 a přihlásíš se

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.