Charr

Řevem motorů a hřměním zbraní, rveme každý den ze chřátnů života.

– Rytlock Brimstone 

Hřmějící zvuk jejich postupujících válečných strojů nahánějí všem menším rasám hrůzu. To jsou charrové,  oni mají právo na dobývání. Rasa charrů byla ukována v ohních nemilosrdné války. To je vše co znají, válka je definuje a jejich touha po dominancí je žene kupředu, vždy kupředu. Slaboch ani hlupák mezi nimi nenajde místo.

Před spousty generacemi, zničili svůj postvátný hrad a obnovili starodávné Legie, základy jejich vojenské kultury. Obrátili se zády k falešným bohům a ovládly průmysl, vytvářející zbraně a skvělé válečné stroje smrtící a neúprosné jako sami charrové. Využívají jakékoli možnosti k rozdrcení nepřátel – ať je to přepadení ze zálohy, bombardování, či tesáky a drápy. Vítězství, na ničem jiném nezáleží, dosáhnuté jakýmikoli prostředky. Už mladí charrové se učí boji. Jejich společnost je organizována do válečných warband, a čtyr velkých legií. Popelová legie, Krvavá legie, Železná legie jsou lehce spřažené, narozdíl od záludných náboženských fanatiků Plamenné legie, kteří jsou proti nim spiknutí.

Dnes, dobytý Ascalon je domovem Železné legie, ale i přes nadvládu charrů národ válčí. Operující z masivní Černé citadely, tři legie bojují proti lidským vzbouřencům  duchové dávno vyvražděných Ascalonianů a tyranovi Plamenné legie, který touží po tom, stát se bohem. Charrové nikdy neměli nedostatek nepřátel, a nikdy ho neměli.

Charr

Čtyři hlavní legie Charrů – Popelová Legie, Krvavá Legie, Plamenná Legie a Železná Legie – každá kontroluje pevnosti, které jsou rozloženy v celé východní části země. Musí bránit svá území před Ascalonskými bojovníky, posluhovači pouštního draka a strašnými obludami, které přicházejí z podzemí na celém území Ascalonu. I když  všechny čtyři legie se mohou hlásit k rodokmenu Khan-Ur – starobylého vládce všech Charrů – Plamenná Legie je považována za vyhnanou od pádu „Šamanské kasty“ v časech slavné hrdinky Kally Scorchrazor. A přesto tato Charrovská legie zůstává natolik silná, že ani jedna ze tří ostatních legií si netroufne vyhnat je z jejich území. I když jsou území Charrů rozdělené, legie spolupracují k udržení celku a dosáhnutí jejich cíle – dobytí srdce Ascalonu a okolí.

Pád Šamanů z jejich postu jako vůdců poznamenalo jen Plamennou Legii. Zatímco Šamani jsou stále považovaní za užitečné pro válečné úsilí, jsou také vnímáni jako nebezpeční, podvratní a je jimi pohrdáno. Žádný Charr by netrpěl Šamana, který by jim vládl. I po více než 200 letech, si Charrové stále pamatují na časy, kdy jim vládli Šamani a Titáni. Dnešní Charr je nelítostný ve svém odmítání všech bohů a nepřijímá žádnou „Boží autoritu“. A i když by žádný Char nechtěl následovat Šamany, základní cíl každého vůdce je, aby prokázal svou nadřazenost. Říkají, že jednota může být zajištěna pouze pod nadvládou jediného vojenského vůdce. Většina Charrů je přesvědčena, že pouze takové pravidlo může naplnit jejich osud – ovládnout celou zemi Tyrie. Bohužel pro ně (a naštěstí pro příslušníky jiných ras) většina Charrských vůdců je rovněž přesvědčeno, že jediný vůdce, který dokáže sjednotit jejich rasu jsou právě oni…

Charr s petem

Další články

Black Citadel

Black Citadel je obrovská charrská pevnost. Je také domovem Železné legie, zbudovaného na troskách města Rin. Při pohledu na všechny ta zařízení, motory a tavící pece je poznat, že mají v držení velkou sílu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RTO5xDzgJtA&list=UUP_FgMqOxp_VsM0UfrL-DxA&index=66[/youtube]

71 komentářů k “Charr”

 • avatar

  o charrovi přemýšlím již dlouho, ale uvidíme:-)

 • avatar

  Toto je můj názor :D http://browse.deviantart.com/?q=charr&order=9&offset=48#/d3k1tmm

 • avatar

  @illu: tak to mě dostalo :D

 • avatar

  … ježiš, já se tak těším až to vyjde… charrská rangerka, huhůůů ^_^

 • avatar

  na stranke Anetu je novinka – plysovy charr :D

 • avatar

  :D

 • avatar

  :D Jj plšovej char u kterýho je napsáno snad že to není hračka pro malý děti a jak je vyprodanej už dávno mě pobavil take ale tak kočka mě dostala :D illu.

 • avatar

  chtěl jsem se zeptat jak je to u charu s během. protože o této rase uvažují. moc se mi nelíbí běh po 4 ale viděl jsem že běhají i po 2 když mají v ruce zbraň. postřehl někdo jestli se tato zbraň mimo kombat sama zadela a on automaticky začne dupat po 4 Nebo to bude na tlačítku (Zadelani weaponu) a půjde tedy běhat dle libosti??

 • avatar

  @Insidel: uf neviem ale niekde som cital ze na dlhsie vzdialenosti behaju po 4 a na kratke po 2.. ale uz nie som si tym isti.
  A co sa ti nepaci na tom ze behaju po 4? :D Ved to je super dokonala vec, na tu sa najviac tesim u charrov…

 • avatar

  zdroj guru forum :

  – first, the normal movement speed. Weapons are sheathed. A charr runs on four legs then.
  – second, if weapons are drawn, you run a little slower. A charr runs on 2 legs then.
  – and third, there is a „walk“ toggle. You move slow, mostly a RP feature.
  preklad v skrake :D
  – schovana zbran,charr bezi po styroch
  – ked ma v ruke zbran,ide pomalsie a bezi po dvoch
  – obycajne kracanie

 • avatar

  Nevím o klávese pro „hide“, ale mělo by to jít…na některých videich je to vidět jak si s tím hrajou. Ono to že běhá po 4 je jen sexy, jinak je stejne rychlý jako každá jiná rasa :-)

 • avatar

  Jj je to normalne na klavese.

 • avatar

  Ok good to mi stačí :D tak uvidím.. :) Ale Charskej necro se mi velmi líbí

 • avatar

  já jsem na tom podobně jako Insidel.. Mě se taky nelíbí to běhaní po 4.. Takže kdyby to šlo pořád a stále po 2, tak bych o mě začal taky uvažovat :o)

 • avatar

  Mozno by behanie po styroch az tak ludom nevadilo,keby bolo lepsie spravene,vyzera to trochu divne :D

 • avatar

  A mně se zas to běhání po čtyřech docela líbí. Jsou to pořád ještě (polo)kočky, no ne? Na doladění takovýchto prkotin mají ještě pár měsíců čas. :)

 • avatar

  To běhání po čtyřech je naprosto výborný ;) netuším co si představujete pod „divné“, ale rozhodně se těším, až se budu takto ritit hrajinou :-D ale rozhodně pokud to nechcete používat, tak nevím proč si tu postavu zakládat ;D akorad by na vás musel tým pořád čekat, něž se dovalite :-D

 • avatar

  Jak je to tedy se speedem? Po 4 behá normálně jako každá rasa a po 2 je pomalejší než ostatní?

 • avatar

  Charrovia sa hraju na velkych chytrakov(ako velmi evolucne postupili)a nevedia ani poriadne vzpriamene chodit,hrbia sa,chodia po styroch a zapachaju.Bolo by lepsie ich domestikovat,aspon by z nich bol nejaky osoch :D

 • avatar

  @Insidel: ano presne tak…po 4 bezi,po 2 je pomalejsi

 • Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.