Asura

Bude to rozum, ne svaly, co změní svět.

Zojja

 

Asura je podzemní rasa vyhnaná na povrch v časech Great Destroyera. Svou neuvěřitelnou inteligencí a kombinováním jejich dovedností s magií si upevnili své postavení na povrchu. S náhlým úbytkem trpaslíků se Asury staly předními řemeslníky, jejich schopnosti a dovednosti se staly ihned neocenitelnými. Rychle se vzpamatovaly a zvykly si na život na povrchu, vytvářejí města a obsazují území nad i pod povrchem.

Přestože popularita Asur u ostatních ras vzrostla díky jejich schopnostem a dovednostem, často využívají ostatní v různých experimentech a nebezpečných misích. Proto se od Asur radši všichni drží dál. Jsou až příliš jistí svým pohodlím u ostatních ras. Asury věří, že jsou určeny k tomu, řídit „ve velkém“ a velet ostatním – méně inteligentním rasám. Vidí člověka jako docela dobrý nástroj pro zvedání těžkých břemen, a obecně řečeno, dívají se na ostatní rasy jako na pouhé loutky, které lze zmanipulovat do jejich plánů.

Jako krok k jejich největšímu plánu, Asury navázaly dobré vztahy se všemi ostatními rasami v Tyrii – od válečných Charrů až po zvídavé Sylvari. Dokonce vytvořili síť „Asurských bran“, které měli zajišťovat bezpečné cestovaní mezi městy a podporu obchodu. Přesto však tyto brány střežili žárlivě, obchodní cesty a jejich neutralitu si udržovali jako klenot. Toto chování je vždy přivedlo až na pokraj sporů a válek. Jejich vlastní města jsou daleko od hlavních obchodních cest a ještě vzdálenější od centrálního Lion’s Arch. Tam, vzdáleni od všeho živého, prováděli své experimenty, hledání po nové magii a nové síle k ovládnutí.

Asura

Možná jsou menší postavy, ale tahle podzemní rasa magických vynálezců je nepřekonatelná svým intelektem. Tahle neuvěřitelně inteligentní stvoření používají své vědění a zručnost spolu s magií pro uplatnění své přirozené nadřazenosti. Ve světě asur nepřežije ten kdo je silný, ale ten kdo je chytrý. Ostatní rasy věří, že by měli vládnout na základě své moci a síly… Ale sami se oklamávají. Všichni budou nakonec sloužit asurám – v ten pravý čas.

Asury také používají své magické schopnosti k vytváření golemů posluhovačů, asurských portálů, zbraní a dalších velice užitečné vynálezy. Jejich životní styl je organizovaný ale velice flexibilní – tito malí géniové se často spolčují do speciálních pracovních skupin zvaných „krewes“ k dosažení ještě větších činů a vynálezů. Asurové se v Tyrii proslavili budováním portálů a dalších úspěšných projektů a taky jako přední odborníci na různé tajemné obory. Neustále se snaží prokázat svou vlastní intelektuální nadřazenost, a tím také nadřazenost celé rasy.

Kdo je vhodnější řídit Tyrii než asury? Primitivnější a bojovnější rasy můžou být užitečné, když potřebují asury něco těžkého odstranit, ale mylně se domnívají, že je hrubá síla a odolnost opravňuje k moci. Jak na velkém omylu se octli. Jako vám každý asura vysvětlí – porozumění „Věčné alchymii“ se rovná ovládnutí Tyrie. Kdo jiný může argumentovat takovou logikou?

Asury s golemem

Asury s golemem

Další články

Rata Sum

Rata Sum je hlavní město Asur. Když je Great Destroyer vyhnal z jejich domovů v hlubinách Tyrie před 250 lety přisli k troskám nějaké předešlé civilizace, zbudovali geomystické generátory energie v této již ohraničené oblasti a ustanovili tuto oblast jako jejich nové hlavní město. Estetické citlivosti těchto trosek jsou odaženy v moderní Asuranské architektuře.

Původně narychlo zbudovaná základna chráněná troskami, Rata Sum je nyní mistrovské dílo geometrie, doklad Asuranské vlastnosti nezastavitelného vývoje.

Rata Sum

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JSr7NEZjqhY&hd=1[/youtube]

Ukázka pohybu asur

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3EaC02CfOd0[/youtube]

71 komentářů k “Asura”

 • avatar

  Mne sa asurské armory a zbrane páčia najviac v hre a príbehy mám rozbehnuté za všetky 3 univerzity a síce súhlasím, že je to ladené v tej forme „pomôžem každému“, ale aj tak sa mi páčia najviac zo všetkých rás. A vieš Ficik, že ak prejdeš na humanov, tak budeš obyčajný bookah a bookah nemôže predsa viesť krewe :D

 • avatar

  Krewe povede ennla, jenže už to nebude můj main :D Zbraně mají nejhezčí, armory taky dobrý, jen je tam malá variabilita, všechno podobný, protože na ty malý postavy toho moc nevymyslíš

 • avatar

  Keby mal byt kazdy v krewe nadradeny tak by ani ziadne krewe neboli ;D Asury sa mozno beru povysenecky nad ostatnymi rasami, a seba respektuju, neviem si predstavit asuru ako pomaha inej rase :D

 • avatar

  @Safire: pomôže, ale určite s vedomím, že bez nej by to ten úbohý bookah nedokázal :D

 • avatar

  Vie niekto akú zbaraň používa Zojja? Videl som ju totiž používať skill Lightning Whip (dagger) aj Chain Lightning (staff).

 • avatar

  NPC a mobové mají skilly vlastní a co mě přišlo tak ona to řešila jen rukama myslím :D

 • avatar

  Dnes (27.10.2012) som ju videl ako drží scepter a focus ale skilly mala vlastné.

 • avatar

  Zdravim, chtel jsem se zeptat jestli maji rasy vliv ve hre? Hru dostanu az na vanoce tak si zatim jen zatim sbiram informace.

 • avatar

  @Jakube33: Nemají. Každá rasa má jiné rasové elitní skilly nic víc.

 • avatar

  @Jakube33 & @fssx: a samozrejme ma kazda rasa jiny osobni pribeh, resp jeho rasovou cast, ta je asi az do levelu 35 nebo tak nejak :) a ta je jeste ovlivnena tvymi volbami pri tvorbe postavy, takze doporucuju precist a promyslet co se ti libi, protoze tim smerem se tvuj pribeh bude na zacatku odehravat :)

 • avatar

  hej nevíte kde je takovíto jak si u tiefa vybereš třeba jestli bude anonym neboj jestli bude mít šátek?

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.