Asura

Bude to rozum, ne svaly, co změní svět.

Zojja

 

Asura je podzemní rasa vyhnaná na povrch v časech Great Destroyera. Svou neuvěřitelnou inteligencí a kombinováním jejich dovedností s magií si upevnili své postavení na povrchu. S náhlým úbytkem trpaslíků se Asury staly předními řemeslníky, jejich schopnosti a dovednosti se staly ihned neocenitelnými. Rychle se vzpamatovaly a zvykly si na život na povrchu, vytvářejí města a obsazují území nad i pod povrchem.

Přestože popularita Asur u ostatních ras vzrostla díky jejich schopnostem a dovednostem, často využívají ostatní v různých experimentech a nebezpečných misích. Proto se od Asur radši všichni drží dál. Jsou až příliš jistí svým pohodlím u ostatních ras. Asury věří, že jsou určeny k tomu, řídit „ve velkém“ a velet ostatním – méně inteligentním rasám. Vidí člověka jako docela dobrý nástroj pro zvedání těžkých břemen, a obecně řečeno, dívají se na ostatní rasy jako na pouhé loutky, které lze zmanipulovat do jejich plánů.

Jako krok k jejich největšímu plánu, Asury navázaly dobré vztahy se všemi ostatními rasami v Tyrii – od válečných Charrů až po zvídavé Sylvari. Dokonce vytvořili síť „Asurských bran“, které měli zajišťovat bezpečné cestovaní mezi městy a podporu obchodu. Přesto však tyto brány střežili žárlivě, obchodní cesty a jejich neutralitu si udržovali jako klenot. Toto chování je vždy přivedlo až na pokraj sporů a válek. Jejich vlastní města jsou daleko od hlavních obchodních cest a ještě vzdálenější od centrálního Lion’s Arch. Tam, vzdáleni od všeho živého, prováděli své experimenty, hledání po nové magii a nové síle k ovládnutí.

Asura

Možná jsou menší postavy, ale tahle podzemní rasa magických vynálezců je nepřekonatelná svým intelektem. Tahle neuvěřitelně inteligentní stvoření používají své vědění a zručnost spolu s magií pro uplatnění své přirozené nadřazenosti. Ve světě asur nepřežije ten kdo je silný, ale ten kdo je chytrý. Ostatní rasy věří, že by měli vládnout na základě své moci a síly… Ale sami se oklamávají. Všichni budou nakonec sloužit asurám – v ten pravý čas.

Asury také používají své magické schopnosti k vytváření golemů posluhovačů, asurských portálů, zbraní a dalších velice užitečné vynálezy. Jejich životní styl je organizovaný ale velice flexibilní – tito malí géniové se často spolčují do speciálních pracovních skupin zvaných „krewes“ k dosažení ještě větších činů a vynálezů. Asurové se v Tyrii proslavili budováním portálů a dalších úspěšných projektů a taky jako přední odborníci na různé tajemné obory. Neustále se snaží prokázat svou vlastní intelektuální nadřazenost, a tím také nadřazenost celé rasy.

Kdo je vhodnější řídit Tyrii než asury? Primitivnější a bojovnější rasy můžou být užitečné, když potřebují asury něco těžkého odstranit, ale mylně se domnívají, že je hrubá síla a odolnost opravňuje k moci. Jak na velkém omylu se octli. Jako vám každý asura vysvětlí – porozumění „Věčné alchymii“ se rovná ovládnutí Tyrie. Kdo jiný může argumentovat takovou logikou?

Asury s golemem

Asury s golemem

Další články

Rata Sum

Rata Sum je hlavní město Asur. Když je Great Destroyer vyhnal z jejich domovů v hlubinách Tyrie před 250 lety přisli k troskám nějaké předešlé civilizace, zbudovali geomystické generátory energie v této již ohraničené oblasti a ustanovili tuto oblast jako jejich nové hlavní město. Estetické citlivosti těchto trosek jsou odaženy v moderní Asuranské architektuře.

Původně narychlo zbudovaná základna chráněná troskami, Rata Sum je nyní mistrovské dílo geometrie, doklad Asuranské vlastnosti nezastavitelného vývoje.

Rata Sum

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JSr7NEZjqhY&hd=1[/youtube]

Ukázka pohybu asur

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3EaC02CfOd0[/youtube]

71 komentářů k “Asura”

 • avatar

  Mě se ty asurové do toho fantasy světa moc nehodí. Když to někdo porovnával s Gnomy tak u knomu se mě líbí ta mechanická a parní technologie to bylo pěkný. Ale tohle je trochu přehnaný připadá mě to jak kdyby úplně z jiné hry (asijské hry).

  Když si to vezmu že tam lidí mají takový fantasy středověk, Charrové jsou v praní technologii, Norn jsou barbaři, Sylvari něco jako Avatar :) a ted Asurové tam počítače elektřinu a podobně je to divný kdyby byli založený na krystalech jako třeba Draenei ne tak moc něco decentního.

  Ale je to zvláštní lidé tam mají středověk náklad vezou na oslech a asurové mají počítače, silové mosty, roboty teď staci už jenom aby lítali do vesmíru a z orbity odstřelovali všechny ostatní rasy a osídlovali vesmír. :)

 • avatar

  @DURiN: To je tim ze neznas lore GW2. Proste svet GW bez asur je jako pan prstenu bez elfu, proste nemyslitelne.

 • avatar

  @DURiN: Oni tu energii berou ze světa, v prvním díle ji brali z draka primorduse, taky to dopadlo tak, že skončili na povrchu místo u sebe doma v podzemí. A jak říká rozbuška, jsou s příběhem hodně spojení a třeba lidi by bez nich nejspíš už vyhynuli.

 • avatar

  @DURiN: To je tak, když někdo nezná dějiny a podrobnosti, že ? :)

 • avatar

  Já se tady s vámi nedohaduji o dějinách já je neznám. Jenom když sem se díval na představování ras a lidé tam měli hrady a zboží vozili na oslech a potom vidím Asury které tam mají jak kdyby počítače, roboty, energetické mosty a hvězdné brány a podobně tak mě to trochu zarazilo.

  Jinak mě se líbí GW2 hlavně kvůli rasám protože mít v každé hře (fantasy) na kterou si vzpomenete mít Lidí, Orky, Elfy, Trpaslíky a pořád a pořád dokola a pořád a pořád dokola se každá fantasy drží stejného klišé od( LOTR, Warhammera po Rift a Warcraft) tak to já moc fandím GW2 světu.

  Ale jak říkám mě ty asurové jak jsou udělaný připadají s Asijského světa nějací gumídci a ta brutalní technologie mě zaráží. Ale tak neříkám kdybych měl svojí náladu na Sci-Fi a hrát si na polobohy (vyspělou, inteligentní nad pozemskou rasu) tak si vezmu Asuru Elementalistu :) a budu likvidovat ty neandrtálce jiných ras :)

 • avatar

  @DURiN: Ja bych rekl ze nejsou asijsti ani roztomili. Velke oci maji protoze se jako rasa vyvinuli v podzemi. Precti si alespon toto kratke lore a uvidis sam ze by to proste bez asur neslo:-)
  guildwars2.cz/playable/asura/that-old-college-try/

 • avatar

  @DURiN: nekde ta vyrazne vyssi inteligence a 250 let vyvoje od GW1 musi byt znat, to by bylo naopak trapny kdyby nebylo :)

 • avatar

  @MaXi: oni byli výrazně inteligentnější už v gw1, to sice byli golemové trošku nepromakaní, ale stejně měli levitující kostky („generátory“, vlastně celý ratasum je obří generátor) a některý hračky, který člověk nechápal :D

 • avatar

  @Ficik: no ja to myslel tak, ze kdyz je nekdo vyrazne inteligentnejsi, tak je 250 let vyvoje mnohem vyraznejsich nez o ostatnich, proto je u Asur tolik videt ten naskok :) ale nevim teda jak velkej to je rozdil oproti GW1, takze spis tak hadam :D

 • avatar

  @MaXi: Co si ale potom myslet o lidech kdyz je charove predehnali v technice taky? :D

 • avatar

  Asi máš pravdu, od tý doby zdokonalili golemy, první pořádná verze byla vlastně až těsně před koncem oka a ta měla pořád dost much. Pak vynalezli ty energetický pole neprůchodný a hologramy… V podstatě nic co by nezvládlo za 250 let lidstvo, když by měli stejnej výchozí bod

 • avatar

  @Ihales: Charrové nemají takové problémy jako lidi, ti jsou teď na pokraji vyhynutí a hlavně charrové nemají co jiného na práci, všechny zdroje co získají jdou do války a nebo na výzkum lepších válečných strojů, lidé mají co dělat aby se uživili a přežili, natož aby měli čas na vědu.

 • avatar

  @Ficik: To bych teda jako argument nebral. V prvni i druhe svetove valce na tom lidi byli taky spatne a nemeli pomalu co do huby a pritom to je obdobi kdy se technologie nejvice posunula dopredu. Nemluve o tom ze lide si za vetsinu problemu muzou sami(ted myslim ty z tyrie). Jinak mi to pripada jakoby charove nemeli vlastni problemy s plamenou legii nebo duchy.
  Nerikam ze to lidi maji nejjednodussi, ale faktem je ze za tech 250 let se temer nehnuli z mista.

 • avatar

  Tak světový války byly to co říkám o charrech, všechno se investovalo do výzkumu zbraní a podobného a občas z toho vylezly i užitečné věci. Jenže lidem ve hře už jde teď jen o přežití a ne o vyhrání války, zato charrové se ženou od vítězství k vítězství, nic jiného neznají

 • avatar

  K těm asuram nevim moc bych magii nepřisuzoval. Spíše se mi více líbí technicky vyspělá rasa engineeri a konstruktéři různí vědci kteří opovrhují hrubou sílou a magii která patří minulosti.
  “ něco jako záhadný Starověk v dnešní době a ruzné záhadné nevysvětlitelné věci vs dnešní moderní doba všechno na výzkumy, tituly a podobně všechno rozumově vysvětli “

  Za to lidé nadaní pro magii technologicky zaostalí doba starověkých civilizací (neříkám středověkých kdo se zajimá trochu o středověk tak chápe :D ) které spíše věří na bohy, kouzla a pradávných magických odkazů.

  Asura než nadání pro kouzla bych spíše to přirovnal dnešní nebo vyspělejší civilizaci kterou zajímá jenom věda všechno co se dá rozumově vysvetlit než magická rasa která je nadana v kouzlení.

 • avatar

  @Timpa: Jenže Tyrie je naplněná magií, žádná rasa se jí nevyhne. Energii do svých technologií, golemů, hologramů a všeho berou z magie. Takže oni jsou v magii nejnadanější, protože ji dokážou používat všemi těmito způsoby

 • avatar

  Spíše by mě více k ním pasovala ne ani tak magie jak schopnosti vyvinuté rasy. Žádná kouzla ale schopnosti jako telekineze, telepatie, ovládání energii díky které mají takovou technologii co jiní mít nemůžou.

  Ne kozla jako oheň proměna ve vítr nebo ovládání živlu jako spíše lidé kteří by tomu měli mít větší vztah skrze víru a bohy.

  To třeba i Engineer Char bude spíše něco jako „parní-punk“ moderní věci kovové samé ozubené kolečka parní vzhled. Za to Asura Engineer bude mít moderní vzhled golemy, roboty, ruzná energetické vymoženosti a elektrické vybuchy.

  Mě se k Asuram hrozně libí ta představa super vyspělé rasy která všechno tahne na manipulaci tajemnými silami diky kterým získali takovou technologii myslím umění zacházení s energii a nějakou záhadnou věcí.

  Spíše klasická magie Elementalistu a podobně mě pasuje více na lidi už jenom ten vzhled mesta lidí evokuje starodávnou magii. Asurové a jejich město spíše evokuje vědou a technologii rasa která dobu svět pomoci vědy. Takový ten střet magie vs technologie :)

 • avatar

  @Timpa: http://wiki.guildwars2.cz/index.php/D%C4%9Bjiny_Tyrie to si přečti, pak ti možná to spojení dá trochu smysl

 • avatar

  Do ostrého startu zmenšili největší možné asurské uši. Já bych to nazval rouháním proti Eternal Alchemy!

 • avatar

  Stalo se to co se všem zdálo nemožné, váhám jestli nezahodit asury a nepřejít na lidi, chybí mi možnosti armorů, to co mají asury je všechno strašně podobné. A nebo mi to přijde „neasurské“ například dungeon armory. Taky mě trochu zklamal osobní příběh, čekal jsem jak budu sám na sebe, všude se vyvyšovat a podobné, ale místo toho dělám poskoka krewe a jejim členům, které zrovna nesnáším. A to nejsem ani apprentice. Je to málo asurské. Jinak ale povahu asur a všechno co jsem měl vždycky rád mám rád pořád, takže teď řeším rozpolcenost :D

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.