Lion’s Arch

Nejrozmanitější město v Tyrii, Lion’s Arch se hemží všemi rasami, které se shromáždili pro společné zájmy a obchody. Město není věrné žádné rase ani národu, ale vládne si samostatně, to umožňuje jeho aktivní námořnictvo, finanční síla a inteligence spolu s mazaností velitelů.

Město má jedinečnou architekturu, která vyzdvihuje jeho samostatnost, střed města tvoří náměstí s obří sochou lva obklopenou fontánami. Z náměstí je možné pomocí mostu přejít do Fort Marriner, kde se scházejí obchodníci se vzácnou výzbrojí a jsou zde brány do Mists, přes které je možné zúčastnit se PvP a WvW. Další most pak směřuje na rozcestí Asurských bran do všech hlavních měst Tyrie. Denně branami projdou tisíce lidí, snažící se dostat z jednoho koutu Tyrie na jiný. Severní most vás zavede na Trader’s Forum, zde se nachází banka, sídlo Trading Post, Mystic Forge a stanice pro všechny možné crafty. Za pomocí zbývajících mostů se můžete dostat do přilehlých farem, hostinců a také do přístaviště, z kterého můžete odplout do méně prozkoumaných končin Tyrie.

Historie

Od dob, kdy bylo Lion’s Arch hlavním městem Kryty v originálních Guild Wars, prošlo mnoha změnami a v současné době stojí v Guild Wars 2 jako svobodné město. Nejprve bylo zničeno povstáním starodávného draka Zhaitana a jeho ruiny sloužily jako bezpečné přístaviště pro lodě, které chtěly uniknout hrůzám na moři. Trosky starého Lion’s Arch byly pomalu přeměněny na útočiště pro piráty, pašeráky a další nezávislá plavidla. Byly vybudovány chudinské čtvrti a jak vody během desetiletí ustupovaly, vznikla osada, která nebyla vázaná k trůnu Kryty. Tato osada byla sjednocena člověkem zvaným Cobiah Marriner, který bojoval proti útlaku z Orr po boku charrů, asurů, nornů a dalších ras, které zapůjčily své lodě. Z této alliance byl Lion’s Arch znovuzrozen.

Po generace, lidé z Lion’s Arch byly v první linii války se Zhaitanem. Jejich město bylo zničeno, ale navzdory ohromné dračí síle bylo obnoveno. Elitní jednotky Lionguard postavily pevnost pevnost na ostrově Claw, malém kousku pevniny kousek od přístavu, jako ochranu proti Zhaitanovým útokům. Žijí každý den s vědomím, že jsou baštou pro zkázu, kterou by drak přinesl – bez ohledu na to, jestli je ostatní národy uznávají a nebo mají zájem o jejich nikdy nekončící snahu.

Lion’s Arch je veden Kapitánskou Radou (Captain’s Council), výborem bohatých obchodníků a námořních kapitánů. Ti kdo se chtějí aktivně podílet na vedení města se musí osvědčit bez ohledu na to, jaká je jejich rasa nebo dědictví. Musí být uznáváni jako čestní kapitáni a musejí přispět k růstu nebo prosperitě města. Pokud jsou vnímáni jako vůdci, mohou si koupit jedno z křesel v Kapitánské Radě – jen co se nějaké uvolní. Tento systém vede k velkému množství snah se prosadit na úkor ostatních mezi místními kapitány a také radou samotnou.

Další články

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v0MzZyZ-ty8&feature=feedu[/youtube]

 

13 komentářů k “Lion’s Arch”

 • avatar

  krásné…spousta detailů, což já rád =3 :D

 • avatar

  Úžasné! Celé GW2 mi připomína skvělé RPG Fable : The Lost Chapters, což je dobře. :)

 • avatar

  GW2 bude naprosto suprova zalezitost a uz se tesim az si budu moc projit cely ten herni svet abych vydel kazdy kout protoze se na to strasne tesim a navic doufam ze GW2 bude obsahovat i skladby z GW1 protoze ty jsou naprosto suprove

 • avatar

  Síce som GW 1 nehral ale tu vyzerá Lions Arch prefektne.

 • avatar

  Gimli: S původním LA to má společnej jenom název a lokaci :)

 • avatar

  ja jsem to asi prehlidl ale prej tam byla zachovana ta socha :-D

 • avatar

  Hlavní místo a sídlo kde se bude obchodovat, tedy už máme. Počítám, že to bude takové to „sleziště“ když tam můžou všichni a hlavní obchodní tepna.Snad bych to přirovnal ke Giranu či Adenu z Lineage.

 • avatar

  Ty vadoooo nádhera!!! Tohle město je fakt pěkný, zajímavý! :)

 • avatar

  Lion´s Arch vypadá fakt pěkně, líbí se mi, jak tvůrci hry vytvořili tohle multikulturní město. Určitě to bude jedna z prvních lokalit, do které se podívám. Nedávno jsem se tam dostala v původních Guild wars a připadá mi jako obyčejný přístav, ale těším se, až uvidím tu velkou změnu.

 • avatar

  Jj nova verze se mi libi taky mnohem vic,myslym ze to bude takova krizovatka mezi uzemima vsech 5 ras

 • avatar

  Nádhera proste nádherné mesto a tá pekná farebná grafika…..kedy už to konečne vydajú, veď to bude naj MMORPG :D

 • avatar

  Krása veľmy pekné mesto.

 • avatar

  Myslím si, že slová ako „BEST MMORPG“ budú na mieste… :D

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.