Guilds

Gilda (z německého Gilde) – ve hrách mnohdy používaný z angličtiny převzatý výraz „guilda“.

Gilda je sdružení hráčů mající stejné zájmy, je to taková obdoba klanů, které znáte z jiných herních žánrů. Pojem, který dal sérii Guild Wars je velmi důležitým aspektem hry.

Guildy jsou skvělým způsobem pro začlenění hráče do komunity a pro získání nových přátel.Guildu si můžete sami za drobný poplatek založit a nebo se do nějaké připojit. Založit guildu můžete v guild panelu (G) a nebo v každém hlavním měste u NPC Guild Registrar.

Systém guild vám nabízí například:

1. Společný chat:

Jak tomu ve hrách bývá, tak při reprezentaci danné guildy máte možnost vidět a psát do jejího guildovního chatu – o reprezentaci se dočtete níže.

2. Členství, rozdělení hráčů do ranků s různými pravomocmi:

Čerstvě založená guilda má stanoven limit 50 členů, kteří mohou pocházet ze všech možných serverů. Toto číslo lze zvýšit až na 500 při splnění určitých požadavků.

Každá guilda si může hráče rozdělit až do deseti skupin (hodností či ranků), které si může sama pojmenovat a přidělit jim různé pravomoce. V základu existují tři ranky : Leader, Officer a Member.

Samozřejmostí je také seznam všech členů guildy a jejich stav (který zobrazuje, zda je hráč online a zda reprezentuje guildu).

3. Možnost vylepšovat guildu, získávat bonusy a guildovní emblémy:

Členové získávají během svých společných aktivit speciální typ měny pro guildu, kterou reprezentují – influence. Čím více členů spolupracuje, tím rychleji influence narůstá. Influence lze využít k vylepšování guildy ve čtyřech různých kategoriích:

 • Architecture – možnost koupit společné úložiště a zvýšit počet upgradů, které guilda najednou vylepšuje.
 • Art of War – Bonusy (buffy), které lze použít ve WvW.
 • Economy – Bonusy (buffy), které zlepšují členům získávání karmy, šanci na nalezení magických předmětů a sběr ostatních materiálů.
 • Politics – Guildovní emlémy, bonusy pro influence, guildovní brnění a předměty pro party.

Po vylepčení „Guild Emblem Template“ v sekci Politics máte možnost vytvářet vlastní guildovní emblém. Ten se zobrazuje guildovnách praporech, brněních a zbraních.

Každý emblém se skládá ze dvoubarevného symbolu v popředí, který leží na jednobarevném symbolu pozadí.

4. Sdílené úložistě:

V architektuře (Architecture) lze provést až 3 vylepšení, která guildě poskytnou celkově až sdílených 250 úložných pozic. Do tohoto úložiště můžete přistupovat přes Guild Bankera – NPC, které naleznete v blízkosti klasických Bankerů ve městech. Vedení guildy může specifikovat přístup pro různé hodnosti (ranky). Například tak, že členové mohou pouze věci vkládat, ale pouze vedení vybírat. Jako bonus je v tomto panelu zobrazena historie všech vkladů a výběrů se jmény a daty.

5. Možnost zabrat objekt ve WvW pod svou vlajku:

Členové guildy na stejném serveru se mohou společně účastnit bitev ve World PvP a při dobytí objektu ho také zabrat a tím na něm vystavit své bannery. Každá guilda může vlastnit jeden objekt. V „Art of War“ vylepšeních se také nachází spoustu bonusů pro držené pevnosti (například +40 Power pro spojence, pokud držíte pevnost).

6. Možnost být členem více guild najednou:

Guild Wars 2 přišlo na rozdíl od svého předchůdce s takzvaným „multiguild“ systémem, který hráčům umožňuje být ve více guildách najednou. Avšak můžete reprezentovat pouze jednu guildu najednou a pouzé u té guildy uvidíte guild chat a působí na vás její bonusy!

52 komentářů k “Guilds”

 • avatar

  kde? V GW 1?

 • avatar

  Virtualne existuje :P… :D mame forum/portal a veselo tam spamujeme o vsetkom moznom – kupodivu min. mesiac bolo 666 prispevkov :O, dokopy okolo 4840, takze i ked sice spolu este nehrame, tak by som nepovedal, ze nexistujeme… a niektory este hraju GW1… a zopar dokonca tfuj wowko ;) A niektory clenovia uz maju za sebou aj streko… :P

 • avatar

  A dokonca zalozena bola tu na guilwars2.cz :P

 • avatar

  Majky, tak v pohodě, vím, že tu je :o) ale jenom, že to zní zvláštně, když někdo píše, že je v nějaké guildě spokojen, když vlastně reálně neexistuje, ani ta hra není vydaná :o)

  Jinak to nemyslím nijak zle, tak aby si to někdo nemyslel :o)

 • avatar

  Taky jsem byval v czech farmers …. nick richie necromancer a silias cz

  Nevim jak Doctor ale ja s johny warrior twice do guild wars 2 urcite pujdem :D

 • avatar

  @VencaZ: hele helfnes kde to mam stahnout prave chci hrat za toho co ma ty dvojniky kdys je vycaruje prosim kde to stahnu.

 • avatar

  @konicky: Doufám že nemluvíš o GW2 jestli jo tak http://guildwars2.cz/faq/

 • avatar

  Nevím, jak to dělávají ostatní, ale já (stejně jako i v jiných hrách) si nejprve hru „omakám“, nabudu nějaké ty zkušenosti, abych pokud možno u všeho věděl, co a jak a pak se teprve poohlédnu po nějaké guildě. Nejsem žádný zarytý sólista, ale rozhodně nemám rád, když se teprve rozkoukávám a už mě někdo „“otravuje““, že chce jít pomoct tam a tam :-)

 • avatar

  @VencaZ: IRC

 • avatar

  Sabrewulf : naprosto souhlasim,taky nejsem typ cloveka ktery by nejak zlvast vyhledaval gildu,a osobne si myslim ze tahle hra se bez gildy,dost dobre obejde,co nebudes vedet si najdes na googlu,nebo popripade pisnu sem,takze tak,ja jsem i v realu celkem samotar,takze proto asi takova moje reakce na gildy,nerikam si ve hre najit par kamosu cechu,co taky napriklad zadnou guildu nemaji,v tom problem nevidim,ale moje zkusenosti z jinacich mmo nejsou z czech gildama nic moc,vetsinou po tobe porad nekdo neco chce at uz prispivat goldy do spolecne pokladnice gildy an ebo jine picovinky takze tak,gildu max mozna na chvilku,jak rikam ja,na chvilku ji vyuzit,a pak zase jit svou cestou.

 • avatar

  Jsem nove příchozí na tyto stránky,rád bych našel nějakou českou gildu,která je aktivní a ve které se chodí dungeony.Předem díky,za jakoukoliv informaci.

 • avatar

  Nazdar, vyzkoušej si třeba naší guildu „Black Angels (THOR)“

 • avatar

  http://guildwars2.cz/seznam-guild-a-jejich-rozmisteni/comment-page-25/#comment-29351 Tady máš seznam CZ/SK guild…stačí si jen vybrat:)

 • avatar

  chtěl bych nějakou gildu… plesk zkus třeba naši… Conane jak víš že dotyčný je na Auroře?

 • avatar

  …měl by jsi Jeremayo vědět, že když chceš jezdit dungeony , než není podstatné, na jakém jsi serveru

 • avatar

  Já si myslím, že když chce člověk chodit dungeony, tak možná chce s tou guildou podnikat i jiné věci – proč hledat guilda na jiném serveru, když ji může najít na to svým 8-)

 • avatar

  Když už jsem si na to vzpomnel.. jak to vypada s tema guild halama, housing system
  em a mini-games? Sliby chyby?

 • avatar

  Proč sliby chyby? Bylo řečeno, že to bude, nebylo řečeno kdy :D

 • avatar

  např. „guild hala (GH)“, která byla na GW1 mi moc chybí, před akcí jsme se tam vždy scházeli, at´se chodili dungy,…

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.