Guilds

Gilda (z německého Gilde) – ve hrách mnohdy používaný z angličtiny převzatý výraz „guilda“.

Gilda je sdružení hráčů mající stejné zájmy, je to taková obdoba klanů, které znáte z jiných herních žánrů. Pojem, který dal sérii Guild Wars je velmi důležitým aspektem hry.

Guildy jsou skvělým způsobem pro začlenění hráče do komunity a pro získání nových přátel.Guildu si můžete sami za drobný poplatek založit a nebo se do nějaké připojit. Založit guildu můžete v guild panelu (G) a nebo v každém hlavním měste u NPC Guild Registrar.

Systém guild vám nabízí například:

1. Společný chat:

Jak tomu ve hrách bývá, tak při reprezentaci danné guildy máte možnost vidět a psát do jejího guildovního chatu – o reprezentaci se dočtete níže.

2. Členství, rozdělení hráčů do ranků s různými pravomocmi:

Čerstvě založená guilda má stanoven limit 50 členů, kteří mohou pocházet ze všech možných serverů. Toto číslo lze zvýšit až na 500 při splnění určitých požadavků.

Každá guilda si může hráče rozdělit až do deseti skupin (hodností či ranků), které si může sama pojmenovat a přidělit jim různé pravomoce. V základu existují tři ranky : Leader, Officer a Member.

Samozřejmostí je také seznam všech členů guildy a jejich stav (který zobrazuje, zda je hráč online a zda reprezentuje guildu).

3. Možnost vylepšovat guildu, získávat bonusy a guildovní emblémy:

Členové získávají během svých společných aktivit speciální typ měny pro guildu, kterou reprezentují – influence. Čím více členů spolupracuje, tím rychleji influence narůstá. Influence lze využít k vylepšování guildy ve čtyřech různých kategoriích:

 • Architecture – možnost koupit společné úložiště a zvýšit počet upgradů, které guilda najednou vylepšuje.
 • Art of War – Bonusy (buffy), které lze použít ve WvW.
 • Economy – Bonusy (buffy), které zlepšují členům získávání karmy, šanci na nalezení magických předmětů a sběr ostatních materiálů.
 • Politics – Guildovní emlémy, bonusy pro influence, guildovní brnění a předměty pro party.

Po vylepčení „Guild Emblem Template“ v sekci Politics máte možnost vytvářet vlastní guildovní emblém. Ten se zobrazuje guildovnách praporech, brněních a zbraních.

Každý emblém se skládá ze dvoubarevného symbolu v popředí, který leží na jednobarevném symbolu pozadí.

4. Sdílené úložistě:

V architektuře (Architecture) lze provést až 3 vylepšení, která guildě poskytnou celkově až sdílených 250 úložných pozic. Do tohoto úložiště můžete přistupovat přes Guild Bankera – NPC, které naleznete v blízkosti klasických Bankerů ve městech. Vedení guildy může specifikovat přístup pro různé hodnosti (ranky). Například tak, že členové mohou pouze věci vkládat, ale pouze vedení vybírat. Jako bonus je v tomto panelu zobrazena historie všech vkladů a výběrů se jmény a daty.

5. Možnost zabrat objekt ve WvW pod svou vlajku:

Členové guildy na stejném serveru se mohou společně účastnit bitev ve World PvP a při dobytí objektu ho také zabrat a tím na něm vystavit své bannery. Každá guilda může vlastnit jeden objekt. V „Art of War“ vylepšeních se také nachází spoustu bonusů pro držené pevnosti (například +40 Power pro spojence, pokud držíte pevnost).

6. Možnost být členem více guild najednou:

Guild Wars 2 přišlo na rozdíl od svého předchůdce s takzvaným „multiguild“ systémem, který hráčům umožňuje být ve více guildách najednou. Avšak můžete reprezentovat pouze jednu guildu najednou a pouzé u té guildy uvidíte guild chat a působí na vás její bonusy!

52 komentářů k “Guilds”

 • avatar

  Tak mě taky chybí, věčně jsem v ní afkoval :D

 • avatar

  to afkování jsi okopíroval od mě, ne?;-)

 • avatar

  Tady jste mezi svými a nemusíte lhát. Takto vysvětlujte výpis z příkazu „/age“ rodinám! :D

 • avatar

  Příkaz /age je rodinám/přítelkyním utajen:D Tak jako můj provizní výpis z práce:)
  Jinak zjišťuju, že i když hraju od startu, tak /age mám hooodně slabej…jen 500h :D

 • avatar

  Občas se ukážu i na GW1, takže jsem se včera mrkl, kolik času jsem této hře zasvětil…naprosto „šílený“ číslo;-D. Ohledně počtu hodin strávených při hraní GW2 se radši nekoukám;-)

 • avatar

  no ja ked som cez xfire pozeral naposledy bolo tam celkom vysoke 4 miestne cislo ale odkedy je preinstalovany windows / citaj. ten-bordel-od-microsoftu-za-ktory-sa-zvacsa-plati/ tak uz neviem a aj to nebolo aktualne cislo kedze nie vzdy xfire bezal :D … GW2 ani neviem no. a radsej ani uz vediet nechcem :D

 • avatar

  Mě celkem překvapilo že už GW2 mám tak 1/4 času z jedniček

 • avatar

  Nesrovnávám GW1 a GW2, a to ze 2 důvodů:
  1. GW2 – oficiální emise 28/8/12
  2. GW2 – nehrál jsem 2,5 měsíce

 • avatar

  Nechci rejpat, ale emitovat se co já vím dají pouze cenné papíry, bankovky a známky :)

 • avatar

  Agarte:
  můžeš toho emitovat více, např. „emitování dynamické metody, sestav a typů“, ale jinak souhlasím, že za začátku tím bylo hlavně myšleno emitování cenných papírů, bankovek,…je to něco podobného, jako když se používá slovo „portfolio“;-)

 • avatar

  terminus technicus „emise“ = vyslání, vydávání, vydání; uvedení do oběhu, atd.

  je to hlavně pro to pako abaddonka, kterej je mým osobním šaškem!:-D

 • avatar

  http://www.infamoustrolls.eu/ náš nový WEB pokud máte zajem se pridat:)

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.