Mastery system

Mastery systém navazuje na experience progress (postup levely), nahrazuje nutnost zvyšovat maximální počet levelů a přidávání dalších úrovní zbroje a zároveň přináší zcela nový end-game. Masteries přidávájí smysluplné síly a dovednosti ovlivňující interakci se světem a otevírají nové možnosti pro vaše postavy.

Možnost trénovat Masteries se odemyká s dosažením levelu 80 pro všechny hráče vlastnící Heart of Thorns. Na tomto levelu nahradí systém experience bodů a namísto toho umožní postupovat v různých “větvích” připadajících různým dovednostem.
Každá větev se z počátku musí odemknout Mastery body, tyto body se dají získat například za dokončení složitých bojů, prozkoumávání map či procházení osobního příběhu a poté se místo získávání expů postupuje v dané dovednosti. Jednotlivé větve jsou dále rozděleny do několika úrovní, mezi kterými se také postupuje za pomocí Mastery bodů.
Různé dovednosti jsou spjaty s různými lokacemi Tyrie a dají se trénovat pouze v těchto místech, například létání na kluzáku je možné používat a trénovat pouze v srdci Maguumy.

Všechny Masteries se odemykají pro celý účet a jakmile je získáte s jednou postavou, je možné je používat i na všech ostatních.

Příklady některých z nich jsou:

  • Master Lore: Umožní komunikaci s novými rasami, učení se jejich jazyků a přístup do nových lokací, které objevíte za pomocí nových znalostí místa a historie.
  • Master Legends: Tréning ve výrobě legendárních zbraní umožnující tvorbu precursorů.
  • Master Exploration: Dovednost používání kluzáku pro dosažení jinak nedosažitelných míst a schopnost využívání speciálních hub pro rychlejší pohyb po džungli.
  • Master Combat: Zlepšení boje. Noví nepřátelé obývající džungli využívají jiných bojových dovedností a Mastery v boji umožní jejich efektivnější a snažší zabíjení.
  • Master Fractals: Objevení nových obzorů ve Fractals of the Mists pro získání nových dovedností využitelných pro překonání místních nástrah, získání lepších odměn a odemčení silnějších infuzí.

Jedním z příkladů funkčnosti Masteries může být již zmíněné plachtění. V džungli je možné lézt v ohromných výškách a uklouznout na větvi není žádný problém. Master Exploration vám umožní použít při pádu kluzák, který může zachránit život. Let na kluzáku je však omezený energií a ve chvíli kdy dojde, tak se znovu přechází do volného pádu. Pomocí Mastery je možné si tuto dovednost vylepšovat pro delší let, lepší manévrovatelnost, nebo schopnost využívat proudů vzduchu pro získání výšky.

Reagovat

You must be logged in to post a comment.

Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

All other trademarks are the property of their respective owners.