Flameseeker Prophecies

Druhý díl historie, popisující události, které se odehrály v původní hře Guild Wars

 

Následující text prozrazuje zápletku a příběh Guild Wars 1 prophecies

 

Guild Wars zuří 57 let a roku 1070 AE jsou ukončeny charrskou invazí na Ascalon. Za pomocí moci, kterou získali od Titánů, vyvolají Searing. Na celé území Ascalonu dopadají z nebes hořící krystaly, zdevastují vesnice, města a poškodí Great Northern Wall. Po tomto útoku jsou charrové schopni zaútočit na ascalon a mají šanci převzít země, které jim v dávných dobách pratřily. Ascaloňané se však nevzdali a znovu dobili Wall, tím zabránili Charrům postupovat dále na jih.

Několik charrských warband však zvládlo projít přes ascalon a zaútočilo na Orr a Krytu. 

***

Ožrala a podvodník, Saul D’Alessio, objevil stvoření, která nazval Unseen Ones. Zachránili ho před smrtí a tak se vrátil do své vlasti Kryty, prohlašovat je za své bohy. Řád White Mantle jeho slovům uvěřil a začal je uctívat. Při invazi charrů na Krytanské území se vydal D’Alessio s několika White Mantle do kempu charrů, kde se pomodlil k Unseen Ones, kteří ho vyslyšeli a přišli na pomoc. Společně rozprášili charrské jednotky, ale cena byla vysoká, Unseen Ones zabili většinu z White Mantle a když si D’Allesio uvědomil svoji chybu, tak ho vzali s sebou. Jen tři z nich přežili, vrátili se a vyprávěli o věcech, které zažili a o smrti D’Alessia způsobené charry. Od této chvíle získávají White Mantle více následovníků a Unseen Ones nepřímo vládnou Krytě.

***

Lidé z Orr si mysleli, že charry porazí rychle, jejich armáda byla veliká a měli už mnoho zkušeností po bojích s Ascalonem. Jejich naděje se ale rychle roztříštily, charrové prorazili k branám aniž by byli zpomaleni. Orrianům se nezadařilo ochránit jejich město a jeden muž se obrátil k zapovězené magii. Králův osobní rádce chtěl zastavit útočníky za jakoukoliv cenu, otevřel ztracené svitky z chráněného trezoru hluboko v Arahských katakombách a vyřkl slova v nich napsaná. Je jen několik, z těch kteří přežili den, nyní známý jako Cataclysm. Přestože charrové nikdy nevstoupili do Arah, jen málokdo to považuje za vítězství. Exploze srazila útočící armádu, ale také potopila celý poloostrov, zbylo jen několik malých ostrůvků a mnoho duší, které nejsou po takové zkáze schopné odpočívat.

***

Ascalon, 1072 AE, lidé se stále brání útokům charrů, ale začínají ztrácet víru ve svého krále Adelberna, namísto toho vzhlížejí k jeho synovi, Princi Rurikovi. Rurik se svému otci vzepře a je vyhoštěn z Ascalonu. Spojí se s lidmi kteří jsou unaveni z války a vydají se hledat útočiště do Kryty. Při cestě přes Shiverpeak Mountains zůstal Rurik pozadu aby jim získal čas a je zabit lavinou, způsobenou jedním z guildy xenofóbních trpaslíků, Stone Summit.

Zbytek uprchlíků nakonec dorazí do Kryty jen aby zjistili, že ta je pod útokem nemrtvé legie, vedené někým zvaným Lich Lord. White Mantle, kteří vládnout Krytě, nabídnou uprchlíkům osadu na sever od Lion’s Arch.

Několik z těchto uprchlíků pomůže White Mantle  a zajistí artefakt velké síly, Scepter of Orr, po kterém se nemrtví shánějí. Po této pomoci mají uprchlíci čest zůčastnit se testu, který má odhalit zda jsou Vyvolení. Ti kteří jsou vyvolení se vypraví na studia, aby se stali velkými učenci, jenže jsou při své cestě uneseni skupinou rebelů, která se nazývá Shining Blade. Rebelové jim řeknou že je unesli aby je zachránili před White Mantle, jako důkaz je dovedou k jednomu z Bloodstonů, aby jim ukázali že White Mantle používá Vyvolené jako oběti. Po tomto objevu se Vyvolení rozhodnou zabít velitele White Mantle, považování za zrádce, se Vyvolení vydají se členy Shining Blades a při hledání nových spojenců narazí na Viziera Khilbrona, který jim nabízí pomoci výměnou za Scepter of Orr. Vyvolení se vydají mezi White Mantle a úspěšně artefakt získají. Poté co ho předají Vizierovi s ním vyrazí do Crystal Desert. 

Vizier věří že jen za pomocí Ascension, požehnání bohů, budou Vyvolení schopni postavit se White Mantle a jejich pánům Unseen Ones. V poušti potkají ducha Turaie Ossy, který je provede procesem potřebným k získání Ascension a nakonec čelí svým „klonům“. Po jejich porážce jsou vysláni do Dragon’s Lair, aby se setkali s prorokyní Glint. Glint jim řekne o Flameseeker Prophecies, který popisuje události které se dějí v Tyrii a také jim odhalí pravou identitu Unseen Ones. Mocní kouzelníci Mursaat. Následně je vyšle do jižního Shiverpeaku na pomoc těm, kteří zbyli ze Shining Blades.

V Shiverpeaku Vyvolení zjistí že Mursaaté vlastní schopnost Spectral  Agony, která je smrtelná a proti které nemají žádnou možnost se bránit. Vydají se proto na radu trpaslíků vyhledat stvoření známé jako Seer, které by mohlo znát obranu proti této schopnosti. Po vyhledání Seera zjistí že je z civilizace, která v dobách, kdy Bohové přivedli lid do Tyrie, bojovala s mursaaty a prohrála. Podařilo se jim však najít ochranu proti Mursaatskému doteku a nabídl ji Vyvoleným. Nyní jsou vyvolení schopni čelit Mursaatům kteří je pronásledují a zvítězit, jenže mezitím hlavní město trpaslíků padlo do rukou Stone Summit a chystají se tam i White Mantle. Vyvolení pomohou trpaslíkům a zabijí velitele White Mantle, kteří se poté dají na útěk. Zjeví se Vizier a poví jim, že se musí vydat na ostrovy Ring of Fire a vypustit jedinou zbraň která může Mursaaty zastavit.

Když Vyvolení dorazí na ostrov, zjistí že Mursaaté zahradili cesty, aby zabránili vstup k Door of Komalie, kde je tato tajná zbraň uzamčena. Za pomocí trpaslíků jsou Vyvolení schopni dostat se až k Doors of Komalie a zničí pečeť čímž je odemknou. Jsou ale překvapeni, když se dozví, že byli zrazeni. Dveře vypustí strašlivá stvoření známá jako Titáni a Vizier je s pomocí Scepter of Orr schopen tato stvoření ovládat. Zjistí se že on byl tím ďábelským Lich Lordem a použil Vyvolené, aby se dostal ke Scepteru a Titánům. Když byli Mursaaté poraženi a Titáni pod jeho vedením, doufal že bude vládnout celé Tyrii. Vyvolení musí čelit Titánům, Lich Lordovi a nemrtvému Princi Rurikovi, který byl Lichem oživen. Při průchodu skrze hordy titánů se jim podaří zabít Rurika, zajistit mu věčný odpočinek a nakonec zabít i samotného Liche.

***

14 komentářů k “Flameseeker Prophecies”

 • avatar

  @Aqaren: http://www.youtube.com/watch?v=6fIrtwBFLU0 tohle je taky dobrý :)) doporučuju všem, co hráli jedničky, nebo chtějí vidět zlomek příběhu :D

 • avatar

  @Tear: Wohohooo :D Ale co bylo to mezi factionem a nightfallem? Jak tam mluvili o dítěti syna?

 • avatar

  @Ficik: lol už mi došlo co tim myslíš :D
  to byl rozhovor Margrid a Mastera, jak se ho ptala co je důležitější než peníze a on jí odpověděl „Your sole, child.“ :D :D

 • avatar

  @Tear: soul* pfff to je tak když myslim česky :D

 • avatar

  @Tear: Super video, nemas jeste neco?:-)

 • avatar

  @Tear: tak to sem se solidně přeslechl :D

 • avatar

  @Rozbuska: bohužel žádný takhle dobrý tohodle ražení nemám, už jen samý blbosti a srandičky :)
  @Ficik: to teda :D

 • avatar

  Díky moc..;)
  Mě totiž strašně znervoznuje když si nemůžu číst o GW … ;)

 • avatar

  http://www.youtube.com/watch?v=IhFylw4LYjQ&feature=related
  hele co sem zase našel :D

 • avatar

  no tak to ti pěkně děkuju…zrovna se mi podařilo na tu hru přestat chvilku myslet :-/ :D

 • avatar

  @Chlupac: tak v tom případě se hlavně nekoukej na amolinův channel, to je zabijárna největšího rázu, pokud seš nedočkavej :D

 • avatar

  @Tear: Ta hudba je naprosto geniální, nemůžu se jí nabažit ;-)

 • avatar

  to video mam stiahnute uz dlhsiu dobu a vzdy pocas dna si ho pustam ked som smutny :D

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2019 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.