Buffy vs. Kondice – obrovský návod

alt

Gw2hub.com přišli se zajímavým guidem na Kondice vs. Buffy v Guild Wars 2. Připravil jsem si pro vás volnější překlad do češtiny, pár mých zkušeností a další informace, čtěte dále.

Kondice vs. Buffy

Kondice a buffy mohou být odstraněny dvěma způsoby:

1. skilly

2. traity

To je rozděleno na vynucený/cílený efekt odstranění, přenos či přeměnu a odstranění pomocí kombinací skillů skrz Combo fieldy a Finishery. Mělo by být jasné, že momentálně nejsou žádné Combo fieldy ani Finishery, které zbavují buffů, toto pouze funguje u kondicí.

Každá profese ve hře má nějaký typ odstranění kondice ať už skillem, traitem a nebo obojím. Ne každá profese má ovšem přístup k odstraňování buffů to je primárně určeno pro roli Mesmera či Necromancera (ten jediný v týmu plní tuto roli "debuffera").

Pokud máte v plánu hrát nějak seriozněji sPvP, vřele vám doporučujeme mít alespoň jeden skill či set traitů na smazání kondicí. To vám dosti usnadní život v případě střetnutí s nepřítelem, jehož styl hraní je postaven na aplikaci kondic. Co se buffů týče, pokud nejste Mesmer nebo Necromancer, budete mít vždy těžký souboj direktně proti profesím, které profitují z nespočetných buffů, ale to neznamená, že je nemůžete přelstít a postavit se jim.

 

Odstranění kondicí

Obvyklý způsob odstraňování kondicí je pomocí profesně specifických skillů, které působí třemi možnými způsoby:
- individuální
- AoE
- pasivní

 

Individuální
alt

Tyto jsou ze všech 3 nejčastější a jsou to většinou skilly, které se dají použít během běhu při pokusech otřepat nepříjemné kondice, které vás zrovna ovlivňují bez ohledu na to, kolik jich máte na sobě. Závisejíc na vaší profesi výběr toho správného skillu na odstranění kondice může vést k vaší záchraně a ušetří vám to velkou ztrátu HP proti nepřátelům, kteří se na vás snaží nastackovat co nejvíce kondicí za krátký čas, protože je můžete jednoduše "setřást". To znamená, že nepřítel je musí všechny aplikovat znovu.

Mějte v potaz, že individální skilly na hromadné odebrání kondic mívají dost často dlouhý cooldown který vás nechá zranitelnými po jejím užití, kdežto některé skilly na odstranění kondic mažou jen určité typy kondic.

Příklad : Thiefův "Hide in Shadows" pouze odebere burning , poison a bleeding (budete zranitelní na ty ostatní zbylé kondice), kdežto mesmerův "Null Field" vám odstraní všechny aktuální kondice, které na sobě máte.

 

AoE

alt

Některé skilly odstraní kondice pouze na určité ploše či na některém místě. Toto se výborně hodí, když  víte, že se budete při boji málo pohybovat a nebo bojovat o určité místo  - jako například bránit capture point.

Výhodou AoE kondičních removal-skillů je to, že se vztahují i na vaše spojence, takže mesmerův Null Field, který jsem popisoval výše, může krásně "vyčistit" celý tým od kondic a udržet jej na živu po dobu potřebnou k obsazení bodu. AoE skilly na odstranění kondic mohou být k nezaplacení v PvP arénách, kde se boje často odehrávají v malém prostoru či na malé ploše. AoE odstranění je velice užitečné obzvláště v případech, kdy někdo z vašeho týmu skill na odebrání kondice nemá a pak můžete takovým skillem efektivně supportovat svůj tým.

Hráči by si měli uvědomit, že tyto AoE skilly velmi omezují hráče v mobilitě při jejich použítí a prakticky musí stát v jejich poli působnosti. Chytrý nepřítel si ale počká, až toto pole vyprší a poté zaútočí, což vás může ohrozit.
(pozn. Beowulfa : Načasování je vždy klíč k úspěchu :P)

Pasivní

alt

Ne každá profese má přístup k pasivním skillům na odstranění kondic, protože tyto skilly povětšinou patří mezi Signety, které nejsou dostupné všem profesím. Pokud si vyberete profesi která je nepoužívá, budete si muset udělat náhradu a využít skilly AoE nebo Individuální. Pasivní skilly jsou úžasné, avšak většinou odstraňují kondice třeba jednou za 10 vteřin, takže pokud narazíte na nepřítele co používá build zaměřující se na kondice, tak jste "zaplaveni" během několika pár sekund. V tomto případě je velice efektivní kombinace s traity. Pokud například máte signety na odstranění kondic a zvolíte si traity, které vám při každém použití healu či skillu odstraní kondice, můžete nepřítele překvapit a tyto kondice na sobě držet na minimálním množství.

 

Traity

alt

Jediná profese , která nemá přistup k traitu, který by "mazal" kondice je Warrior, což se může ještě změnit. Většina ostatních profesí dokáže odstranit pouze jednu kondici a to za určité okolnosti.

Příklad : Guardianův Trait Inscribed Removal z vás odstraní jednu kondici pokud aktivujete Signet. Guardian má pouze jeden signet (který odstraňuje jednu kondici každých 10 vteřin), takže můžete v praxi odstranit 2 kondice jednou aktivací Signetu. Pokud byste toto spojili s traitem Purity of Resolve, který odstraňuje tři kondice při použití Virtue of Resolve, pak můžete odstranit až 5 kondic najednou během krátkého časového úseku.

Spojení traitů na odstranění kondic se skilly je v tomto případě extrémně silné a může některé profese a hráče, kteří se zaměřují na kondice a damage z nich, změnit v směšně slabé, protože nikdy nebudou mít možnost nastackovat na vás kondice do jejich plného efektivního působení.

 

Combo Fieldy a Finishery

Tyto nemusí být použity pouze ofenzivně ale také defenzivně. Například mohou odstranit kondice nejen z vás ale i vašich spoluhráčů.
2 hlavní kombinace pro to jsou Light + Projectile a Light + Whirl
První odstraní kondice z kohokoliv před vámi a druhé odebere kondice všem kolem vás.
Rozhodně by hráči neměli spoléhat na Combo Fieldy a Finishery jako na zdroj odstranění kondic, avšak je to zajímavá možnost jak si combat zpestřit a být trochu nápomocen týmu.

 

Odstranění Boonů

Jak bylo řečeno výše, velmi málo profesí má skill či trait pro aktivní odstranění buffů z nepřátel. Jako Mesmer a nebo Necromancer byste si měli mnout ruce nad každou příležitostí toto využít, protože toto jsou jediné dvě profese, které jsou pro tuto práci stvořeny. Mesmer má 4 skilly, které nepřátele zbavují buffů a Necromancer má 3.

 

Přenos/Přeměna
alt

Archane Thievery a Corrupt Boon jsou silné skilly, které přenášejí/přeměňují veškéré boony co má hráč na sobě na náhodné kondice. Ačkoliv mají velký cooldown, tak jsou nesmírně silné proti hráčům, kteří se rozhodli svůj styl hraní zaměřit na buffy a boost statů. Není lepší pocit, než když vidíte nepřítele, který se spoléhá na svoje buffy a vy mu je přeměníte na kondice a vychutnáte si jej.

Archane Thievery se liší od Corrupt Boon v tom slova smyslu, že posílá vaše kondice na nepřítele a vy jemu ukradnete jeho buffy, kdežto Corrupt Boon přímo transformuje buffy na nepříteli na kondice. Mesmerův Archane Thievery je tedy zřejmě o dost defenzivnější než Corrupt Boon. Corrupt boon má ale naopak nižší cooldown, takže může být použit aspoň 3x častěji než Archane Thievery.

 

Vynucený/Cílený
alt

Mind Stab, poslední útok v sekvenci autoatacků u meče, odstraňuje jeden buff z vašeho nepřítele. Toto je jediný takový útok ve hře a tak není divu, že 90% mesmerů ve hře využívá meč. V kombinaci s dalšímy skilly pro odebírání boonů je opravdu malá pravděpodobnost, že si váš nepřítel na sobě ponechá jakýkoliv buff po delší dobu.

Null Filed, jak bylo zmíněno výše, je skill odebírající kondice v učité oblasti. Dále ale také ve stejné oblasti odebírá boony z nepřátel. Tento skill se řadí mezi tzv Glamour skilly (unikátní skupina dovedností mesmera) a lze ho ovlivnit různými traity, které vám umožní prodloužit dobu jeho trvání či snížit jeho dobu obnovení. Když vezmeme v úvahu, že tento skill má cooldown pouze 45 vteřin v základu, pak je výbornou součástí mesmerova arzenálu. V kombinaci s Magic Bullet a nebo Signet of Domination můžete hráče rychle zablokovat na dlouhou dobu a  stáhnout z něj všechny boony.

Phantasmal Disenchanter vykouzlí iluzi, která odebírá boony z nepřátel a kondice ze spojenců. Jelikož tato iluze aktivuje skill pouze jednou za 8 vteřin a navíc může být zničena, pak stojí za zvážení, zda není lepší využívat Null Field či Archane Thievery, které nejsou náchylné na poškození od protihráčů.

V roli Necromancera máte 2 skilly jak přímo odebrat buffy z nepřítele.

Spinal Shivers je výborný skill založen na tom, že nejenom aplikuje chill, ale během procesu odstraní 3 buffy a s relativně nizkým cooldownem 25 sekund ve hře není moc profesí, co by dokázaly znovu aplikovat buffy v tomto krátkém časovém intervalu.
Well of Corruption se chová podobně jako Null Field, hráč studnu položí na zem a každy v jejím poli působnosti uvidí svoje buffy mizet každé 2 vteřiny. S dobou trvání 8 vteřin vyniká při bojích o Capture Pointy a to obzvláště když jej použijete na pod aktivně bránícího guardiana a tím ho z capture pointu vytlačíte (pokud ví, co je pro něj dobré). Tento skill také působí jako Combo Field, což je další nemalý bonus.

 

Traity
alt

Pouze Thief, Mesmer, Necromancer a Guardian jsou schopní odstranit Buffy skrz traity a každý má pouze přístup k jendomu z nich. U mesmera to až tak efektivní není, avšak Necromancerův Trait nabízí 10% šanci na odebrání buffů pokaždé, co jeho minion zaůtočí. Pokud si vezmete včechny dostupné miniony, pak je to vynikající trait.

Pokud se Thief specializuje v Trickery Trait linii může odebrat 2 buffy tím, že okrade svého nepřítele, což může být užitečné pokud začnete boj krádeží nebo si jej schováte na střední fázi boje. V poslední řadě pokud Guardian použije trait Searing Flames, tak získá 25% šanci na odstranění buffu z nepřítele pokaždé, co aplikuje Burning. Z virtues samotných má Guardian vysokou šanci na burning, pokud ale používá pochodeň v off handu a skilly jako Judges Intervention nebo Purging Flames, tak se šance a tedy i užitečnost velmi zvyšuje.

 

Shrnutí

- Každá profese ve hře dokáže nejakým způsobem odebírat kondice.
- Kondice se odstranují skrz skilly, traity, combo fieldy a finishery.
- Skilly na individuální odebrání kondic nemusí odebírat všechny typy.
- AoE skilly na odstranění kondice jsou skvělé pro sPvP při zabírání čí bránění bodu a podporují i váš tým.
- Pasivní kondiční removal skilly jsou skvělé na vedlejší odebírání, ale můžete být snadno zavaleni kondicemi od hráčů, kteří se na jejich aplikaci specializují.
- Největší efektivita je zaručena pokud skloubíte traity a skilly dohromady a neutralizujete tím nepřítele co se specializuje na kondice.
- Jediné profese co excelují v odstranováné boonů jsou Mesmer a Necromancer.
- Mesmer je jediná profese ve hře která odstranuje boony skrz auto attack.
- Jenom 4 profese mají traity které dokáýží odstranit boony a to Thief, Mesmer, Necro, Guardian.

 

Zdroj : http://www.guildwars2hub.com

Přeložil : Beowulf

Korekce a doplnění: Chlupáč

14 komentářů k “Buffy vs. Kondice – obrovský návod”

 • avatar

  Dobrý článek. Mě jako Necromancerovi dost pomohl.

 • avatar

  Hezký a užitečný překlad, ale na Mesmerkovi odstranění kondic nepoužívám a nikdy mi to nevadilo :)

 • avatar

  moc pekne, palec nahoru :)

 • avatar

  Díky za zveřejnění chlupáčku =D

 • avatar

  Chtěl bych Vás poprosit, když dokážete přeložit takhle dlouhý článek mohli by jste alespoň na hrubo přeložit ty skilly pro všechny profese? Já vím můžu si to přeložit sám a zkoušel sem to ale když to překládám jen za pomocí google chrome a slovníku tak mi z toho lezou příšerný nesmysli. Je mi jasný že skilly teď měsíc před spuštěním ještě nejsou ustálený ale liší se to jen v cd nebo rozsahu efekt prakticky zůstává stejný a spoustu lidí třeba jako já se teprve rozhoduje za jakou profesi by měli hrát tak ty jejich dovednosti by při tom výběru opravdu moooc pomohli. Takže prosím mohli by jste s tím něco udělat když anglicky umíte dobře?

 • avatar

  Děkuji za zajímavé počtení :)

  Stejně jak napsal Predy, bych chtěl požádat, i já, dobré duše o přeložení skillů ve volné chvilce. Nejsem dobrý angličtinář a jak všichni víme, google překladač je na dve věci :D :)

 • avatar

  Ty skilly se dělají, ale je jich 900 a hlavně s těmi testy byly neustálé updaty takže se to dělá už poněkolikáté nanovo, hlavně už v tom byl takovej bordel že některé popisky nedávali smysl (viz. fórum), takže jsem se musel pustit do opravování již přeloženého, což zase zdržuje

 • avatar

  @Ficik: Chtěl bych taky něco přeložit, ale nechápu to přesměrování…co přesně dám do pagename?

 • avatar

  Přeložit kde, co? Pokud v tom calculátoru tak tam to nejspíš nepůjde, je potřeba mít přístup do jejich systému.

 • avatar

  @Ficik: já myslel wiki :)

 • avatar

  Tak tam si dáš vyhledat stránku, kterou chceš překládat a začneš ji editovat, žádné pagename by tam nemělo být potřeba, nebo minimálně nechápu kde… Dyžtak mi napiš na nějaké IM, tam se to bude řešit snadněji, http://guildwars2.cz/guildwars2-cz/ (popřípadě pošlu přes PM skype)

 • avatar

  diky za preklad .)

 • avatar

  Dovolim si doplnit uz aj tak dost kvalitny clanok. Boony zhadzuje aj engiho utility skill „throw mine – hodenie minky“ a to plosne (radius 180 na vzdialenost 900) so zakladnym cooldownom 18s (traitom znizitelne o 20% na 15s). Dalej guardian si moze zadovazit do sPvP superior rune of guardian, kde kazdym blokom aplikuje burning, takze trait „searing flames“ opat zvysi svoju efektivnost cez bloky aj bez torchu.

 • avatar

  Celkem zajímavá změna http://wiki.guildwars2.com/wiki/Vulnerability

 • Reagovat

  You must be logged in to post a comment.

  Created by Vivi Pic s.r.o.. Copyright © 2008-2017 GuildWars2.cz. All Rights Reserved.

  Guild Wars 2, ArenaNet, NCsoft, the Interlocking NC Logo are trademarks or registered trademarks of NCsoft Corporation.

  All other trademarks are the property of their respective owners.